Pazar günü Yunan milletvekilleri kurtarma fonları başka € 8800000000 (11500000000 $) güvence altına almak için hükümet binlerce işçi kesmek için kabul etti.

Oy 2014 yılı sonuna kadar ateş ile 15.000 memur önünü temizler, Yunanistan’ın nakit sıkıntısı çeken hükümet ilk kez yaklaşık 700.000 insan gücü kesecek söyledi.

Bir kez kamu sektörü tarafından işe kalıcı bir pozisyon hakkı Pazar’dan önce Yunan anayasa tarafından korunan ve dört Yunanlılar yaklaşık bir kamu bordro üzerinde olmuştu. Bu rakam kesme hükümet ve alacaklılar, Avrupa Birliği ve Uluslararası Para Fonu arasında kredi anlaşması bir parçasıdır.

Işsizlik fazla 27% fırlamıştır olduğunda Ama işten çıkarmalar geliyor olacak. Önceki kemer sıkma önlemleri% 30 ve daha az emeklilik yardımları kadar kamu çalışanları için ücret kestik.

Pazar günkü 168-123 oy mecliste ateşli tartışmalar sonrası ve dış toplanan protestocular ile geldi.Memur sendika ADEDY ölçü ülkenin refah devletinin sonu anlamına söyledi, ancak ülkenin iktidar koalisyonu oluşturan üç parti işten fatura destekledi.

“Biz çok zor bir yol geçiyor, ama bu bir başarı öyküsü olacak,” Başbakan Antonis Samaras oylamadan sonra söyledi.

AB ve IMF yetkilileri Yunanistan’ın kurtarma hedeflerine ulaşmak için yolda olduğunu bu ayın başlarında söyledi. Ama kemer sıkma önlemlerinin her turda bazen şiddet içermeyen gösteriler körükledi ve eleştirmenler Euro Bölgesi ekonomilerinin büyüme teşvik edilmesi olmadan işsizlik kadar tahrik mücadele dayattığı vergi artışları ve harcama kesintileri iddia.

28 göçmen işçiler Yunanistan’da ücretler üzerinde çekim yaralandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir