İngiltere onlar Birleşik Arap Emirlikleri uyuşturucu suçundan dört yıl hapis Pazartesi mahkum edilmeden önce işkence söylemek üç İngiliz vatandaşları durumunda içine bağımsız bir soruşturma için baskı yapmaya devam edeceğini söyledi.

Grant Cameron, Karl Williams ve Suneet Jeerh, onların orta-20s tüm, onlar elektrik şoku ve gözaltına alınan dokuz ay boyunca diğer istismara maruz söylüyorlar.

Londra merkezli yasal hayır Reprieve yazdığı bir mektupta, İngiltere Başbakanı David Cameron işkence iddiaları ile ilgili kaygılarımızı … tekrar tekrar Dışişleri Bakanı ve (Dışişleri Bakanlığı Bakanı) Alastair de dahil olmak üzere, Emirati yetkilileri ile yükseltilmiş edilmiştir “olduğunu yazdı Burt. ”

Başbakan “, bağımsız tıbbi muayene (erkeklerin) yokluğunda bir endişe kalır” sözlerine ekledi ve İngiltere tam, tarafsız ve bağımsız bir soruşturma kanıt için baskı devam ediyor.

Dubai polis insan hakları departmanı, Mohammad Al-Mur, yöneticisi araştırmacılar erkekler işkence sonra itiraf etti ve iddialarını desteklemek için hiçbir kanıt bulduğunu iddiaları içine baktı dedi.

El-Mur erkek suçlamaları “Dubai polisi tarafından uluslararası standartlara uygun olarak araştırılmaktadır sonra reddedildi.” Olduğunu CNN Arapça söyledi

Gelişmeler öncesinde İngiltere’ye BAE Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan planlanan resmi ziyaret bir gün gelecek.

Cameron, Williams ve Jeerh Temmuz ayında tutuklandı ve baharat olarak bilinen sentetik esrar ürünün tüketimi ve bulundurmakla suçlandı.

Tüketim suçundan Onların mahkumiyet Pazartesi hapis dört yıl en az taşır.

Erkeklere karşı kaynağı suçlamalar düşürüldü, Kate Higham, Reprieve için bir avukat söyledi. Higham CNN konuşmak için düşmüştür sanıkların avukatları, temas olmuştur.

Sanıkların ağır cümleler alamadım memnun ederken, “biz hiç mahkum olmamak gerektiğini düşünüyorum,” Higham dedi.

“Biz erkekler serbest ve uğramış işkence ışığında dönüş için zorlamaya devam edecektir. Biz BAE başkan işkence hakkında İngiliz halkı endişe paylaşan olduğunu göstermek için bu fırsatı umuyoruz,” Higham dedi.

Dağıtmak için niyet ile oynama suçlu bulunduğu takdirde erkekler 15 yıl karşı karşıya olabilir.

Bir metinde, Cameron annesi Tracy Cameron, cümle sözde “harika bir haber.”

Istismar iddiaları

Adamlar mahkumlara hukuki destek sağlar Reprieve, göre, polis onları yenmek ve Temmuz ayı 10 arrest sonra elektrik şoku verdiklerini söylüyorlar.

Cameron ve Williams tatile Dubai ziyaret zaman dava başladı.

Jeerh altı hafta önce medyada iş bulma umuduyla yaklaşık İngiltere’den Dubai taşınmıştı, Higham söyledi.

İngilizler bir kiralık araba vardı ve onlar Jeerh en apartman ulaştı, onlar tutuklandı.

Üç daha sonra çöl ve daha sonra Williams’ın ve Cameron otele alınmıştır iddia, daha önce Reprieve adına onları temsil eden Marc Calcutt dedi.

“Ben göremedim bu yüzden polis yüzüme bir havlu koymak unutmayın. Onlar ölmek için gittiğini bana söyleyip durdum,” Williams Reprieve tarafından yayımlanan bir açıklamada. “Sonra havlu çıkardı ve benim başında işaret bir silah olduğunu görebiliyordu … Ben bu odada ölmek için gittiğini inanmaya başladı.”

Bir noktada, polis aşağı pantolonunu çekti ve elektrik şoku ile yaptığı testis zapped, Williams iddia.

Calcutt da Williams’ın el kırık kadar başladı ve o bunu kanıtlamak için X-ışınları olduğunu söyledi söyledi.

Tracy Cameron oğlu polis ona bir Taser kullanılan ve kafalarına silah koymak söyledim dedi, ama o tek başına asla çünkü o tüm detayları almak mümkün olmamıştır dedi.

Adamlar çok dayak sonra, çeviri olmadan, Arapça belgeleri imzalamak için baskı yapıldı, Reprieve söyledi.

Herhangi bir işkence iddiaları gerçek dışı bulundu meydana olsaydı araştırmak için atanan bir “nötr parti”, Şubat ayında yayımlanan bir Dubai polis denildi.

Ama Calcutt o şüpheci olduğunu söyledi.

“Kimse tarafsız taraf kim bilir. Ben bir rapor görmedim. Herhangi bir soruşturma raporunu görmek isterdim,” Calcutt dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir