Avrupa’nın en büyük veri koruma yetkilileri bu arama devi tarafından AB gizlilik kurallarının ihlal iddialarına giderilmesi için zorlamak için Google’a karşı ortak bir eylem başlattı.
İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda veri koruma yetkilileri tarafından hareket Google ile Avrupa hayal kırıklığı vurgulamış, gizlilik tek bir şirkete karşı AB ülkeleri tarafından birinci koordineli ve resmi bir işlemdir.
Avrupa bekçileri anda € 1m ama yeni AB çapında kurallar yakında onları 2 global cirosu yüzde şirketlere cezalar üzerinde indirebilmek için yetki verebilir altında sadece para cezası olabilir.
Google’ın durumda olduğunu onun 2011 gelirlerine göre, yaklaşık $ 760m kadar eklersiniz. Yeni kurallar AB milletvekilleri ve üye devletler tarafından bu yıl sonuna tarafından onaylanmış olabilir.
Hareket bir prob led byCNIL, AB düzenleyiciler temsil Fransızca Watchdog, Google kullanıcılarının kişisel verilerini onun birden fazla platformda kullanılmaya başlandı konusunda yeterli bilgi vermek için başarısız olduğu sonucuna vardı beş ay sonra gelir.
Google’ın gizlilik politikası Avrupa hukukuna saygı duyduğu yanıtladı. “Biz bu süreçte yer alan veri koruma yetkilileri ile tamamen meşgul ve biz ileriye gitmesini yapmaya devam edeceğiz,” bir açıklamada.
İlk Gmail ve yalnız fazla 1 milyar kullanıcı verileri tutan YouTube gibi çeşitli hizmetler arasında düzenlenen müşteri verilerini birleştirmek taşındı Mountain View merkezli grup kendi gizlilik politikası için yoğun eleştirilere maruz kaldı.
US grubunda tüm müşterileri için birine 60 eski politikaları birleştiren yeni gizlilik şartları, daha iyi bir hizmet sunmak için izin vereceğini söyledi. Takvim kayıtları, yer şekilleri ve e-postalar dayanan sezgisel güncelleştirmeleri sağlar Şimdi Google, yeni yaklaşımın bir hizmet verme kullanım örneklerinden biridir.
Durumda yakından birkaç ABD teknoloji şirketleri tarafından takip ediliyor ve particularMicrosoft yılında, hangi şu anda çevrimiçi hizmetler ile ilgili konularda Avrupa düzenleyiciler tarafından araştırılmaktadır.
“Bu altı ulusal veri koruma yetkilileri Avrupa’nın ortak veri koruma kuralları uygulamak için ekip olduğunu görmek güzel,” Viviane Reding, adalet için AB komiseri dedi. “Ben Avrupa Parlamentosu ve AB üyesi ülkelerin bu yıl içerisinde önemli ölçüde Avrupa’nın uygulama araçlarının güçlendirilmesi eminim.”
AB gizlilik yetkilileri de Brüksel tarafından kabul ediliyor yeni mahremiyet yasaları dinlenmek için Google ve Facebook adına agresif ABD lobi eleştirdi.
Google’ın kendi gizlilik müdürü Alma Whitten, rolü yaklaşık üç yıl sonra ayrıldığını doğruladı bir gün sonra haber geliyor.
Google’ın Streetview araba bir 100.000 € para cezası CNIL için ödenen ev sahibi korumasız WiFi ağları, veri kayıt olduğunu itiraf etti sonra Ms Whitten 2010 yılında atandı. Lawrence Sen, Google’ın gizlilik ekibinin bir üyesi, rolü devralacak.
Google’ın hamle AB düzenleyiciler tarafından eylemlerle ilgisi olduğunu söyledi.
Şirket ayrıca Google’ın arama sonuçlarında kendi ürünlerini çıkıntı üzerinde AB rekabet otoritelerinin savaşıyor.
Geçen hafta Microsoft, bir danışman aracılığıyla, Google’ın rakipleri alışveriş ve seyahat gibi alanlarda Google’ın kendi hizmetlerini daha arama sonuçlarında alt oturarak dezavantajlı ediliyordu gösteren bir anketin bulgularını yayınladı. 21 Mart 11, bu soruşturma şikayetçilerin harekete geçmeye çağıran AB başkan Joaqin Almunia açık bir mektup yayınladı.
Nick Turşu, Big Brother Watch, İngiltere’de bir gizlilik savunucusu müdürü, şöyle dedi: “Google defalarca öncesinde kullanıcı mahremiyetine kar koydu … Bu temel düzenleyiciler sadece bilek bir tokat olmayan bir yaptırım bulmak ve Google düşünmek yapacak olan tekrar tüketici haklarını göz ardı etmeden önce iki kere. “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir