Ahmet Uğurlu Hayatı

Ahmet Uğurlu 2 Ağustos 1952 yılında Isparta da doğmuştur. O zamanların şartlarına rağmen ilk ve orta öğrenimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Isparta da bir süre kalmasının ardından Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünü kazandı. Tiyatroya gönül veren ünlü oyuncu çalışmalarına üniversite yıllarında başladı. Üniversite eğitimini almasının ardından tiyatro oyuncusu olmaya karar verdi. Bir süre tiyatro oyunculuğu yapan Ahmet Uğurlu 1992 yılında dizilerde oynamaya başladı.

Yer aldığı diziler: 1992 yılında Karşı show, 2002 yılında Başımıza gelenler, 2007 Eşref saati, 2009 Zoraki başkan ve 2010 Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde rol almaktadır. 2010 yılında yayına giren Behzat Ç. Günümüzde halen devam etmektedir. Bu dizide Ahmet Uğurlu Aziz karakterini canlandırmaktadır.

Bu güne kadar birçok tiyatro ve dizi de yer alan Uğurlu alanında çok başarılı bir kişidir. Ahmet Uğurlu Eşref Saati dizisinde oynarken adını duyurmuştur. Birçok başarıya imza atan ünlü oyuncu şimdi Behzat Ç. ‘de oynuyorum ve mutluyum. Diyerek açıklamada bulundu. Ünlü oyuncu özel hayatını medyadan saklamaktadır. Başarılı oyuncuya oynadığı dizide başarılar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir