Almanya, yeni bir Avrupa anlaşması olmadan avro bölgesinin sorunları çözmek için tercih edeceğini söyledi sonra AB’den güçlerimi geri kazanarak Avrupa’da Tory iç savaş yatıştırmak için David Cameron “planımız” şüphe içine atılmış.

2017 yılında bir in / referandum çağırmadan önce İngiltere’de üyelik müzakere sözü verdi başbakan, bir darbe olarak, Almanya ve Fransa hem şimdi Cameron tarafından öngörülen ölçeğinde yeniden AB kural kitabını açmaya karşı çıkıyor.

Ocak ayında Avrupa’ya yaptığı açılış konuşmasında, Cameron ile “biz aradığı euro uzun vadeli bir gelecek için gerekli değişiklikleri ve çeşitli, rekabetçi, demokratik hesap Avrupa’ya sağlamlaştırmak için” güvenli “en iyi yolu” inandığını söyledi yeni bir antlaşma. Böyle bir süreç gerçekleştirilecek olsaydı, tüm üye devletlerin tabloda AB faaliyet şekilde değişiklikler taleplerini mümkün olacaktır.

İngiltere’de bu tür sosyal ve adalet politikası gibi alanlarda gevşek bir ilişki hakkını kazandı sürece veto tehdidi wielding güçlü kaldıraç uygulamak mümkün olacaktır. Fakat Cameron zifiri işitme yana, Almanya ve Fransa onlar İngiltere’de kaygıları tartışıyor çok onların zaman harcama üyeleri dahil korkuyorlar 27 üye ülkesi arasında bitmez tükenmez bir ve son derece karmaşık bir müzakere, olacağına inanıyorum ne sıkıca dışarı geldi.

Alman hükümeti sözcüsü gerekli görüldüğü takdirde Berlin antlaşması değişiklikleri geri olurken, onu böyle bir kaçınılmaz uzun bir süreç önlemek için daha iyi olacağını hissettim, açıkça. “Biz, işleyen, verimli ve müreffeh avro elde etmek istiyoruz” dedi. “Bunun için biz bu hedefe ulaşmak için gerekli adımları üzerinde anlaşmaya ortaklarımız ile yapılan bir işlemi başladım. Adımları bir antlaşma değişikliği olmadan gerçekleştirilmesi mümkün değildir, biz bunun için gidersiniz. Adımları mevcut antlaşma dahilinde başarılabilir iseniz çerçevesinde, çok daha iyi. Bu bize çok zaman kazandıracak. ”

Berlin ve Paris, İngiltere’nin yaklaşım tahriş bir başka işareti olarak, bazı AB güçler yetkinliklerin “incelemesinin bir parçası olarak üye devletler iade edilmelidir konusunda Dışişleri Bakanlığı ile görüş alışverişinde katılmak için bir teklif snubbed oylandı “Geçen hafta ortaya çıktı. Charles Grant, son haftalarda Berlin ve Paris’te üst düzey yetkililerle görüşmüştü Avrupa Reform için siyasi olarak bağımsız Merkezi direktörü, yeni AB anlaşmasının “şansı” bir referandum düzenlemek için Cameron için zaman olduğunu söyledi 2017, o Hayır 10. hala olsa bile.

“Fransızlar ve Almanlar dört nedenden dolayı, antlaşmalar yeniden fikrine soğuduğunda,” Grant dedi. “Bir: Onlar başak Cameron silah istiyorum ve ona büyük bir yeni antlaşma İngiliz İki verecek kaldıraç inkar:. Avro hala pek çok sorunları var olsa da, onlar bir parçalanma şansının çok az olduğunu düşünüyorum, bu yüzden gerek yoktur ‘siyasi birlik’ çeşit ileriye doğru önemli bir sıçrama için.

Güney mali transferler – – retorik birçok Almanlar bunu pratikte ne anlama gelirdi düşünmek bir federal geleceği, lehine olsa onlar soğuk ayak almak ve statükoyu tercih Ve dört: “Üç. Birçok ülkede – Tüm Fransa Yukarıda – Merak yeni bir antlaşma imzalama konusunda zorluklar. Bazı, İrlanda ve belki de Fransa gibi referanduma tutmak zorunda kalacak. ” Hibe Almanya’nın reform vaatlerini sözünden Euro üyesi devletler cezalandırılmasını sağlayacak sınırlı bir antlaşma değişikliği desteklendiği belirtildi. Almanya o son derece olası yapma, bir Euro bütçe, ya da para mal olacak her ikisi de Euro borçların mutualisation kabul edilmedikçe Ama Fransız tür değişiklikleri kabul etmeyeceğini açıktı.

, UK gırtlağına olmaz bir veya iki maddede değişiklik için bir hareket olduğunu bile “: Hibe eklenen onlar çerçevesi dışında müzakere edildi geçen yılki ‘mali kompakt’ antlaşma yaptığı gibi İngiltere’nin ortak bir veto atlatabilirdi AB. ”

Hükümet kaynaklarına göre başbakan hala yeni bir antlaşma olup olmadığını ya da değil İngiltere için daha iyi bir anlaşma elde inandığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir