Devlet destekli endüstriyel casusluk 2012 yılında şirketlere daha büyük bir siber-tehdit haline geldi, bir rapor gösterir.

Verizon yıllık veri ihlali raporu için toplanan İstatistik devlet destekli hack saldırıları şimdi iki numaralı siber-tehdit edildi önerdi.

Listenin başında, kurumsal ağlara girmesini sonra para çalmak isteyen hackerlar edildi

Genellikle, belirtildi, şirketler ihlali nokta ve veri çalındığı keşfetmek için ay sürdü.

Londra’da bir yıllık güvenlik konferansı – Çalışma Infosec denk yayınlandı.

Hackerlar failleri ticari sır veya fikri mülkiyet sonra olguların% 20’sinde, rapor için analiz siber saldırıların% 75 finansal motifleri vardı da, belirtti.

“Biz fark numaralı istatistik değişiklik devlet destekli casusluk seviyesidir,” güvenlik analisti Wade Baker, raporda baş yazarı söyledi. “Bu çok daha yüksek” dedi.

O 2.012 kendi kategori hak o kadar çok casusluk-motive saldırı olduğunu ilk yıl olduğunu sözlerine ekledi.

Hedef şirketin bir dayanak almak için denemek için phishing kampanyaları devlet destekli saldırılar çoğu. Bu teknik saldırganların bir ağ içine daha derin nüfuz yararlanmak olabilir yararlı bilgiler ortaya insanları kandırmak için çalışır.

Üreticiler ve nakliye şirketleri gibi casusluk en popüler hedefler vardı.

Genel olarak, Bay Baker dedi, saldırganların ağlar nüfuz ararken sonuçları var herhangi bir taktik kullandı.

Güvenlik odak

Saldırganlar erişmek için bubi tuzağı web sayfaları, popüler uygulamalarda güvenlik, sosyal mühendislik ve diğer birçok taktik kullanılır. Kötü niyetli bilgisayar korsanları saldırılara nokta ve durdurmak hedefliyoruz güvenlik araçları yaygın kullanımına rağmen erişim kazandı.

“Biz biz biz tüm delikleri ve güvenlik sorunları hasreder çünkü bu kötü adamlar kendi yöntemlerini değiştirmek için zorluyor anlamında alamadım,” Bay Baker dedi. “Ben ama olmadığını görmek istiyorum.

“Onlar taktik değiştirecek ve kurbanların çok sayıda karşı aynı saldırı kullanmadan alıyorsanız.”

Verizon destekli anket dünya çapında şirketler uğradığı gerçek veri ihlalleri raporları bakarak kendi istatistikler üretir. 2013 raporu için fazla 621 ayrı ihlal analiz.

Şirketler kendilerini korumak için çeşitli adımlar sürebilir, Bay Baker dedi.

Bir hayati şirket bilgileri güvenlik odaklanmak gereksiz verileri ortadan kaldırmak için olduğunu söyledi.

O aynı zamanda bir iş sektörünün tüm üyeleri uyanık bu yüzden şirketler saldırganların hakkında bilgi paylaşmak için teşvik etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir