Neredeyse ekonomik güç dokunma ve küresel değişim gerçekleşiyor görebilirsiniz yer vardır.

Örneğin, Shanghai Bund Daimi pazara nehir kargo acele izliyor ve pırıl pırıl Pudong iş bölgesi arasında seyir.

Ben Bangalore çağrı merkezi çalışanlarının tıkanıklık sıkışmış ve hevesli genç Hintliler beceri kadar dünya almaya Delhi, varoşlarında iş eğitim ölçeğinde hayret oldum.

Başka bir tür yer Cambridge Kendall Meydanı. Bu Kırmızı Hat Boston’a Charles Nehri geçerek hemen önce, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü metro durağı var.

İlkbaharda güneş, ciddi sonrası sınav öğrencilerin yaz staj görüşüyorlar. Profesör büyümüş bıyık ve Supersized yay-bağların kalıplaşmış yerine, kasıtlı yürüyüş.

Çevresi Eğer teknoloji devleri isimlerini taşıyan yüksek katlı ofis blokları bulabilirsiniz. Ama daha yakından bakmak ve girişim sermayesi şirketleri ile alanı için kalabalık, yazılım ilaç için, çok sayıda küçük teknoloji şirketleri görebilirsiniz.

Ben Amerika’nın başlangıç ​​kültür ekoloji ve İskoç teknolojiye olan bağlantıları hakkında daha fazla bilgi için ABD’nin bu kısma geldik. Bu BBC Radio İskoçya İş İskoçya programı, daha kısa bir süre duyabilirsiniz.

Tuğla İş

Küçük bir önizleme sunmak, İskoçya için iyi haber gelişen teknoloji sektörü için ortam yaratmak için burada yapılır şeyler çok yapıyor gibi görünüyor olmasıdır. Ve İskoç üniversiteler zaten bilim ve teknoloji dünya çapında güçleri vardır.

Amerikalılar İngiltere ve İskoç düzeyde ticaret ve yatırım kuruluşları keskin çöpçatanlar ve MIT ve yoğun yönetici kursları yakın Babson College ana İskoçya’nın en iyi girişimci umutları her ikisi de ne kadar söylediler.

Daha az iyi haber diğerleri de aynı dersler vardır, ve Massachusetts ve Kaliforniya Silikon Vadisi arasında, Amerika mali güce ve kurşun tutmak için yenilikçi ivme hem olmasıdır.

Rakamlar harika. Ben Edward Roberts, 50 yaşındaki öğrenilen bir MIT-insan ve Yönetim MIT Sloan School girişimcilik profesörü. Olarak

Onun MIT mezunları tarafından kurulan yaşayan 25.000 ‘den fazla aktif şirketlere MİT puan ekonomik etkilerinin incelenmesi. Onlar dolardan fazla 2 trilyon sermaye (fazla 1.300 £ milyar) ile, üç milyondan fazla kişi istihdam.

MIT toplum bir ülke olsaydı, o dünyanın en büyük 11. olacaktır düşünüyor.

Daha sonra Massachusetts kendi devlet üzerindeki etkisini bak. Bu beş milyon civarında bir nüfus var – İskoçya ile aynı. Bu bir üniversite (ve tabii ki, tek başına değil – Harvard sadece nehir kadar) devletin özel sektörün yaklaşık dörtte temsil firmalar oluşturmak için kredi alabilir.

MIT becerileri cirosu $ 164bn (£ 105m) kökleri olan firmalar.

Bu numaraları 2006 temel güncelleştirmeleri bir çift rağmen, biraz yaşlı alıyorsanız.

Profesör Roberts, yaklaşık MIT mezunları tarafından girişimcilik faaliyetlerinin hızını hızını seçti emin mezunları yeni bir anket, başlatmak için, ve California, Stanford MIT ezeli rakibi sağlamak için ifade vermek gerektiğidir onun açıkça konur bir yer.

Alan paylaşımı ve tasarruf

Ben bu oldu ne soran bu hafta MIT tek ziyaretçi olmamıştır. David Cameron, önümde tarafından İngiltere plc öğrenebilirsiniz öğrenmek için istekli salladı.

Gizli, Roberts diyor, gibi binanın tuğla eğer, yerin kültürü bulunmaktadır. 150 yıl boyunca, MIT öğrenme ve yapıyor ve 100 yılı aşkın için, kendi öğretim üyeleri şirketlerin içine teknoloji dışarı iplik edildi hakkında olmuştur.

Ben MIT öğretim en az 25 üye temsil eden teknoloji sektöründe, konusunda uzmanlaşmış bir avukat haber oldum. Hepsi zengin, ancak bazı do yok – bunlardan biri $ 4 milyar için, gelişmiş internet algoritmaları ile yönlendirme sağlayarak, onun iş sattı.

Bu Amerika’dan ve dünyanın dört bir go-alma öğrencilerin seçim olabilir böyle güçlü bir başarı oranı sağlayarak yardımcı oldu. Ve Roberts araştırma yurtdışı gelenler Massachusetts alanında şirket kurma ve büyüyen daha da etkili değil sadece eve döndüğünüzde şirketleri oluştururken, daha girişimci Amerikalı sınıf arkadaşları daha vardır, ama gösterir.

Ayrıca bilim ve teknoloji disiplinleri girişimciler ile yanak-by-jowl canlı yardımcı olur. Bu teknoloji ve bilim hem de yenilikçiler Başbakan Çarşamba günü denilen MIT Media Lab, de, gelecekteki ürünlerde işbirliği bir yerdir.

Bu geleneksel bir anlamda medya ile ilgili çok yok, ama size toplamak için düzenleyebilirsiniz bir sürücüsüz araba geliştiriyor kalabalık kentsel yaşam,, örneğin, gelecek yaşamın büyük zorluklar birçok ele alıyor. Ayrıca her zamanki park alanı beşte kendisini katlayın mümkün olabilir.

Ve sınırlı yaşam alanı karşı karşıya olanlar için, Media Lab daha büyük bir evde farklı odalarda fonksiyonları arasında kendilerini dönüştürmek bir odalı daireler geliştiriyor.

Bu arada, bu disk alanı ve kaynak paylaşımı yerine sahip ve onları kontrol doğru, bu izlemeye değer bir tema gibi görünüyor: New York zaten Londra ya da Paris merkezinde bulunan kiralık bisikletler kendi sürümünü almak için hazırlanırken, Boston Globe rapor Eğer hareket gibi Logan Havalimanı’nda araç bırakmak hangi bir araç kiralama düzeni Perşembe.

Otopark ücretleri tasarruf ve bazı gelir kazanmak için, bir ajans sürücü başkası için dışarı kiralar. Bir eşleşme bulmak için başarısız olursa, otopark hala ücretsiz.

Ye Olde Cottage dealmaking

Massachusetts için büyük bir avantaj MİT ekolojinin diğer kısmı, iyi gelişmiş finansman pazarlar. Daha fazla bilgi için, yerel bir içeriden tavsiye aldı ve sadece Boston çevre yolu Rota 128 dışında, Weston banliyösünde şirin ana cadde üzerinde küçük, geleneksel lokantada kahvaltı için gittik.

Bu yol en az 50 yıl önce, Boston teknolojisi küme adını veren. Yaşam kalitesi Waltham ve Weston gibi, çevresindeki yapraklı varoşlarda teknoloji firmaları çıkardı.

Ye Olde Kulübe diner – ‘Number 1 Red Sox fan’ durumu iddia ederken, çok o zamandan beri değişti hiçbir şey, 1952 yılında kurulan – karma kahverengi ve kahve sonsuz kaynağı ile üzerinde kolay, yapılıyor fırsatlar bulmak için yer bilge-kırma Dawn Rodowicz.

John Landry o yatırım var kime 40 girişimcilerinden biri toplantı oldu. Bu başlangıç ​​aşamasında iken O, 1970’lerin başında yazılım girdim. Babasının, bir bankacı söyledim, Clancy Sr yeryüzünde o kadın iç çamaşırı hakkında bildiklerini sordu.

O zamandan beri, on start-up şirketlere teknoloji şefi oldu, ve daha sonra bunları tüm sattı. Bir noktada, bu daha önce, onu egemen iş yazılım sağlayıcısı, Lotus teknoloji patron yaptı, çok üzerinde satıldı.

Üzerinde oluşturma ve satış bu süreci İskoç tanıdık bir meydan okuma ile Boston bırakır – bu büyük şirket merkezi yoksun. Onlar Silikon Vadisi bulunabilir daha sık konum.

Üst dolar

Ve John Landry teknoloji firmaları ‘ekoloji gelişiminde ilginç yeni bir olgu gözlemler. Microsoft, Google, Facebook ve Twitter dünya devleri artık fikir ve arkalarındaki insanlar için üst dolar ödeme, bir sonraki büyük şey için bir arama etrafında dolaşıyordu vardır.

Onlar teknoloji meraklılarının ve mümkün olduğunca yenilikçi gibi kendi şirketleri yapma, içi bu fikirleri geliştirmek isteyen girişimciler tarafından yönetilir. Google’ın yerine mevcut pazar liderleri, Pandora veya Spotify kadar almak yerine, bu hafta kendi müzik akışı iş başlatmak için sürdü bu.

Bunun yerine satın alınmak için bekleyen daha, bu küçük balıklardır Landry dışında, puan “bir iş kurmak” bakmak zorunda kalıyoruz. Bir gelir akışı bulma anlamına gelir.

Ona gelmek için fikirler beklemek yerine, bu seri yatırımcı başka bir şirket yaratıyor. Becerileri kodlama kendi yazılımı kullanarak, o size internette bulmak ne küratörlük için yeni bir ürün geliştirdi. Yemek tarifleri ve bahçe ipuçları için kendi arama esinlenerek,, Haziran sonunda başlattı.

Bu hafta akşam yemeği üzerine eşi söylediği gibi, şimdi yapıyor ve 40 yıl önce arasındaki fark o eşi ile akşam yemeği için zaman olmasıdır.

Bu kadar başlangıç ​​sürecinde tarafından vurguladı almak için, onun düzeyinde, artık gerekli. Ye Olde Cottage, Amerika’nın sınırsız sınırları en son rahatlatıcı, o küresel etkisi olan küçük bir aile şirketi yaratmak artık mümkün olduğunu düşünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir