NEW YORK (Reuters Sağlık) – Kalp krizi, hafta içi ve özellikle sabahları, pazartesi günleri genellikle en yaygın, ancak yeni veri analizi Katrina Kasırgası sonrasında New Orleans tersine bu desen gösterir.
“Böyle bir kutup karşısında kayma olduğunu aslında gerçekten şaşırtıcıdır,” Tulane Üniversitesi başyazarı Dr Matthew Peters Reuters Sağlık söyledi.
Fırtınadan sonra saldırıların toplam sayısı olasılıkla, sigara içenlerin bir artış sayısı nedeniyle üç katına çıktı. Onlar Kardiyoloji American Journal of yayınlanan verilere göre, hafta içi akşamları ve hafta sonları daha fazlaydı.
Kasırga önce, kalp krizi yüzde 23 ulusal ortalamalara doğrultusunda, pazartesi günleri oldu. Sonra, yüzde 10 haftanın her geçen gün daha az, pazartesi günleri oldu.
Önceki araştırma stres, aynı zamanda pazartesi ve sabah zirveleri. Çalışmak için Pazartesi ve sabah kalp krizi zamanki aşırı atfedilen vardır Araştırmacılar kasırga sonra tersine desen bulmak için şaşkın edildi.
“Çalışmalar önce Japonya ve Katrina deprem gibi afetlerden sonra görülen genel artış (kalp krizi), baktım, ama bu zamanlama baktım ilk kez,” Engin dedi.
Büyük bir felaket sonrasında bir şehirde stres değişim kaynakları: sonuç daha fazla çalışma sonra kadar tutarsa, çalışmanın yazarları geçici bir açıklama sunmaktadır.
Engin fırtına iş söndürüldü insanlar için, pazartesi özellikle drene olma durdu düşündürmektedir. “İnsanlar kalkıp işe gidiyor ve ev hayatını daha da zor değildir,” Engin dedi. Hala çalışıyor olanlar için, bir iş evde kasırga ilgili serpinti stresleri hoş bir mola oldu.
Akıl Yani “İşyerinde stres rahatlama” Tüm bulgular, çalışmaları stres Bethesda, Maryland Sağlık Bilimleri üniformalı Hizmetleri Üniversitesi kalp krizi indüklenen David Krantz, hesap değil, bir e-posta Reuters Sağlık söyledi.
Sabah kalp krizi bir kasırga etkilenmez olmaz hormon değişimleri ve kalp üzerinde artan gerginlik uyanma ederken, isnat edilmiştir, Krantz dedi.
Veri biri tıp merkezi, Tulane Üniversitesi Hastanesi ile sınırlı kalmıştır. aynı hastanede verilere dayanan bir önceki çalışmada fırtınadan sonra,
“Bu fırtına değişti insanlar yaşıyor, fırtına sadece şehirde kalanlar değişmiş olabileceğini henüz teyit etmez,” Pittsburgh Üniversitesi’nde biyoloji üzerinde vücut ritimlerinin etkisinde çalışmalar Kathryn Roecklein, Reuters Sağlık söyledi.
Katrina geçici veya kalıcı olarak, tüm 50 eyalette yoluyla dağıldılar 1.3 milyon Gulf Coast hane yerinden. “İnsanlar alanından uzaklaşmaya neden olmadı bir felaket bu soruya daha iyi bir test yapmak olabilir,” Roecklein dedi.
Çalışmada ayrıca gruplar arasında değişti diğer faktörleri göz önüne almadı. Post-Katrina hastaların ortalama sigortalı ve kalp krizi için oldukça büyük bir risk faktörü olduğunu duman, daha büyük olasılıkla daha az, daha genç, daha işsizdi. Bu değişiklikler kalp krizi zamanlama vardiya etkilemiş olabilir, ama bu noktada Krantz söylemek zor olduğunu söylüyor.
Doğal afetlerin muhtemel zihinsel ve fiziksel sağlık sonuçları henüz keşfedilmesi vardır, Krantz dedi.
“Her zamanki desen oblitere olduğu ve bu kalp krizi daha koşulları etkileyebilecek,” Engin dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir