Pazartesi günü bir federal yargıç geçici devletin yalnızca kürtaj kliniğinin lisansı iptal edilmesinden Mississippi engelledi.

ABD Bölge Yargıcı Daniel P. Jordan III o bir 2012 hukuk devleti yerine getirmeye çalışır iken klinikte kapatmasını devlet bloke eder, birkaç ay önce yayımlanan bir emir uzatıldı.

Yasa Jackson Kadın Sağlık Örgütü de kürtaj yerel bir hastaneye hasta kabul için gereken ayrıcalıklara sahip yaptığım bütün OB-GYNs gerektirir.

Ürdün iktidardaki üç gün Sağlık durumu Bölümü önce gelen itiraf ayrıcalıkları elde etmek için, tanınmış verememesi üzerine kliniği için bir lisans iptal duruşma planlanıyordu. Şimdi idari duruşması olmayacak, sağlık bakanlığı sözcüsü Liz Sharlot dedi.

Ürdün iktidar hala 2012 kanunu meydan bekleyen federal bir dava var ise devlet kliniği kapatmak olamaz diyor. Bir duruşma tarihi henüz belirlenmedi.

Sağlık Bakanlığı, klinik lisansını iptal etmek niyetinde olduğunu, Ocak ayı sonunda Jackson Kadın Sağlık Örgütü bildirilir. Kliniğimizde bu haftaki duruşmada beklenen gibi açık kalmak için izin verildi.

Nancy Northup, başkan ve Üreme Hakları Merkezi CEO’su, hakimin kararını övdü.

“Mississippi kadınlar rahatlama bugün bir nefes için mümkün olsa da, bu mücadele çok yerinden olduğu,” Northup Pazartesi günü haber bülteni, dedi. “Biz kadınlar anayasal üreme haklarının ihlali olarak aşağı vurdu Mississippi kürtaj yasağı bu sinsi girişimi görmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Ayrıcalıkları itiraf elde etmek zor olabilir. Dini gruplar ile bağlı hastaneler elektif kürtaj yapan kimse ile ilişkilendirmek istediğiniz olmayabilir Bazı hastaneler, out-of-devlet hekim onları sorunu olmaz. Alabama Valisi Robert Bentley, geçen hafta onun devlet kürtaj kliniklerinde çalışan hekimlere yönelik kanun haline benzer bir gereklilik imzaladı.

Klinik sahibi Diane Derzis Jackson Kadın Sağlık Örgütü uygulanan Jackson alan hastanelerin herhangi birinde ayrıcalıkları alamıyor olmuştur Pazartesi günü Associated Press söyledi. O hastane yöneticileri kendi imkanları dışında kürtaj karşıtı protestocular istemiyorum çünkü büyük bir parçası olduğunu inandığını söyledi.

Doktorlar ayrıcalıkları kabul adres bile gerekirse, bir hasta, bir hastanenin acil servisine kliniğine transfer edilebilir. Kliniği olağan uygulamada olursa olsun o doktorun hastanede ayrıcalıkları kabul bakılmaksızın, acil servise hasta transfer hekim ile temas halinde kalmak için bir hastane için olduğunu söyledi.

Kliniği restoranlar, sanat galerileri ve giyim mağazaları ile şık bir mahallede, devlet Capitol binası yaklaşık iki kilometre kuzeyinde. Kliniği kiraz pembesi bu yılın başlarında, önceki soluk leylak boya işi çok daha belirgin renk boyanmış. Klinikte kolay temizlenebilen restoran masa örtüleri için kullanılan ağır siyah vinil türü ile dokunmuş bir demir çit ile sokaktan ayrılır.

Kliniği Pazartesi dışında kürtaj karşıtları dua, ilahiler seslendirdi ve devlet güdümlü danışmanlık için içeriye yöneldi kadınların dışarı aramak için bir mikrofon kullanılır. Bir uzun süredir devam eden hukuk devleti kürtaj yapılabilir önce kadınların bazı bilgileri en az 24 saat söylenmesi gerekir. Başka şeylerin yanı sıra, bir doktor kürtaj meme kanseri riski, birçok tıbbi uzmanları tarafından tartışmalı bir iddia artırabilir kadınlara anlatmak için gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir