Kuzey İrlanda’nın kamu sektöründe hastalık izni TL 149m geçen yıl yaklaşık ekonomiye maliyeti, Sayıştay buldu.

Ofisi tarafından açıklanan son rakamlar devamsızlık düzeyi kamu hizmeti ve sağlık ve eğitim sektörlerinde aşağı gitti göstermektedir.

Ancak, hükümet için yürütme programında belirlenen hedeflere karşılanmadığını.

Bu eksik çoğunluğu uzun süreli hastalık nedeniyle kapalı.

Ruh sağlığı sorunları ana faktör olarak tanımlanır.

2010 ve 2011 yılları arasında, hastalık maliyet sağlık güvenen yaklaşık £ 73m, 46m TL ve kamu hizmeti £ 30m eğitim sektörü.

Sağlık Bakanlığı Enfeksiyon ve nöbet tutma taleplerini yayılmasını faktörlerdir ileri sürdü.

Sadece üç sağlık ve sosyal bakım 2010 ve 2011 yılları arasında kayıp iş günü% 5.2 hedefi elde güvenir.

Öğretmenler hastalık olmaması oranları aynı dönemde% 7,3 olarak gerçekleşti ve 2011 ve 2012 arasında öğretmen başına düşen 7.2 gün. Bu altı gün hedefi kısa düştü.

Rapor hastalık olmaması için hedefler sağlık güvenleri de tekrar edilmelidir ve uzun vadeli hastalık olmaması düzeyleri için belirli hedefler içermelidir önerir.

Eğitim, rapor bu hedeflere olmayan öğretim elemanları için genel hastalık olmaması düzeyleri ve hastalık düzeyleri kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Kamu sektöründe toplam iş iş gücünün yaklaşık% 30 temsil olarak denetçi genel göre, kendi sağlık ve zindelik kamu hizmetlerinin etkin dağıtım için çok önemlidir.

Kuzey İrlanda, Nigel Smyth, en CBI başkanı yıllık bazda ilerleme yapılıyor iken, önemli çalışmalar yapılması kaldı ve önemli bir tasarruf elde edilebileceğini söyledi.

“Biz çok daha yüksek hastalık olmaması İngiltere’de kamu sektörü ile karşılaştırıldığında düzeyleri ve özel sektörde çok daha yüksek yaşamaya devam” dedi.

“Ulusal İstatistik Bürosu’na göre, karşılaştırma noktası olarak, gün ortalama sayısı 2011 yılında tüm İngiltere’de işçi genelinde hastalık kaybetti 4,5 oldu. Bizim kamu sektöründe bu nedenle çok önemlidir yöneticileri Kuzey İrlanda getirmek için daha ileri adımlar atması için aramak ulusal normlara uygun olarak çok daha, “Bay Smyth ekledi.

“Kısıtlı kamu bütçelerinin bağlamında, hastalık olmaması nedeniyle 2010-11 £ 149m kaybı sadece kabul edilemez ve sürdürülemez olduğunu. GB normlarına hastalık seviyeleri azaltılması yılda yaklaşık £ 40m kurtaracak.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir