Google Apple, fikri mülkiyet ihlal olduğu bir ABD ticaret ajansı ikna en son girişimi başarısız oldu.

Bir iddia merkezli durumda iPhone üreticisi yakın kullanıcıların başkanlarına tutulduğunda yakışıklı dokunuşlar görmezden sağlayan bir özellik lisanslı olmalıdır.

Google Motorola Mobilite onun $ 12.5bn (£ 8.2bn) devralma bir parçası olarak itiraz patent edinmişti.

Kaybettiği Apple, cep bir ithalat yasağı ile karşı karşıya olabilir.

Apple ABD merkezli olmasına rağmen, outsources Çin ve Brezilya fabrikaları olan cep üretimi böyle bir sorun onları savunmasız hale.

Bırakılan iddia
Motorola Google Motorola bölümü alıyordum ilan 10 ay önce Ekim 2010, yılında dava açtı zaman onun buluşlar altı ihlal Apple suçladı.

O zamandan beri, ABD’nin Uluslararası Ticaret Komisyonu şikayetlerin üç gayri meşru olduğunu karar verdi ve Motorola isteyerek başka bir iki düştü.

Google sahip olduğu bölümü kısaca Ağustos 2012 yılında ITC nezdinde ayrı bir şikayet Apple karşı daha yedi iddiaları takip, ancak iki ay sonra açıklama yapmadan dava düştü.

ITC sensör teknolojisi, telefonu dokunmak-korumak için kullanılan Apple’ın argümanı kabul ettikten sonra Salı günü nihai muallak tazminat görevden yanlışlıkla çevirme sorunu çözmek için teknoloji firmaları tarafından zihin diğer önceki çabalarında “bariz” yatak oldu.

En son iktidar ITC de sona firmaların yasal çatışmalar getiriyor olsa da, Google Federal Temyiz ABD Mahkemesi ajansın karar itiraz etme hakkına sahiptir.

“Bu sonuç ile hayal kırıklığına konum ve seçenekleri değerlendiriyor,” Android yazılım geliştirici için bir sözcüsü söyledi.

Apple yorum yapmaktan kaçındı.

Patent aşırı değerli?
Google her zaman Motorola satın alma firmanın patent değeri yerine mobil donanım işine almak için onun arzusu hakkında daha fazla olduğunu söyledi.

“Motorola Mobilite patent portföyü Android ekosisteminin korunmasına yardımcı olur,” bir basın açıklamasında belirtti.

“Açık kaynak yazılım olan Android, tüm seçim var donanım üreticileri, cep telefonu taşıyıcıları, uygulama geliştiriciler ve tüketiciler sağlanması, mobil cihaz alanda rekabet için çok önemlidir.”
Apple Samsung, HTC ve diğer Android-cihaz üreticileri karşı iddiaları izlemiştir
Anlaşma tamamladıktan bu yana, Google Avrupa ve ABD mahkemelerinde Apple ve Microsoft’a karşı durumlarda izlemiştir.

Başarı Android cihazlar yapmak bireysel üreticileri karşı rakipleri kendi ihlali iddiaları meydan müzakere konumunu güçlendirmek olacaktır.

Google’ın en önemli başarısı Apple Almanya’da push e-posta hizmeti askıya alma zorluyordu, ama daha sonra aynı mesajı-senkronizasyon teknolojisi Microsoft’un kullanımı meydan okumak için çalışırken, bir İngiliz yargıç davanın kalbinde patent geçersiz karar verdi.

Bir hukukçu Google’ın yasal Tussles onun edinilen varlıklar değer için ne kadar zor olduğunu gösterdi önerdi.

“Patent derece zor şeyler vardır – onlar diğer insanların önce ne yaptım üzerinde yeni ve yaratıcı olmak zorunda,” Vicki Salmon, Patent Vekilleri ‘dava komite İngiltere’nin Chartered Institute Başkanı, BBC söyledi.

“Biz bilgi verilen patent çok, teknoloji ve iletişim alanı mahkemede test edildiğinde geçerli olmamak kanıtlamak Avrupa’da buluyorlar.

“Biz patent portföyleri son yıllarda için gitti değerlerin bazı baktığımızda, sadece olağanüstü. Onlar o kadar gerçekten değer miydi? Ben de emin değilim.

Biz kamu kavgalar görmek ve büyük kazanç ve kayıplar fark eğilimi olsa da “, biz kamuya gerçek değeri göremeyebilirsiniz … biz bilmem hangi dönen olabilir özel oluyor diğer lisans anlaşmaları olabilir bu portföyleri üzerinde bir değer. “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir