Askeri cinsel suçlarla sayısına bir rahatsız rapor bırakmadan cinsel pil ve Pentagon iddiaları bakan bir üst Hava Kuvvetleri subayı ile, Başkan Barack Obama silahlı hizmetlerinde cinsel saldırı için “tolerans” olduğunu açıkladı.

Beyaz Saray’da Obama’nın sözleri seks saldırılar, hem de bir seks saldırı önleme birimi açan bir Hava Kuvvetleri subay yönelik cinsel pil iddiaları raporlarında artış gösteren yeni bir Pentagon istatistiklerine tepki vardı.

Yarbay Jeffrey Krusinski, 41,, sadece Washington dışında Arlington, Virginia, Pazar günü erken saatlerde tutuklanan bir kadının meme ve kalça kapma suçlandı, Arlington County polis söyledi.

Arlington County web sitesinde yayınlanan Polis günlüğüne göre, kadının o o makamları denir önce tekrar onu kapmak için çalıştı duyuyorum 00:35 hakkında bir otoparkta bir “sarhoş” saldırgan kapalı savaştı.

Kadın saldırganın bilmiyordum, Arlington County polis sözcüsü Dustin Sternbeck söyledi.

Krusinski soruşturma sonucunu bekleyen görevinden kaldırıldı, Savunma Bakanı Chuck Hagel gazetecilere bir brifing söyledi.

Krusinski başlangıçta 5000 $ tahvil yapıldı. Cumhurbaşkanı Perşembe çıkarılmalıdır olacak.

Sheryl Shane, Krusinski için bir avukat, o dava hakkında bir yorumda bulunmadı CNN söyledi. Subay bir çağrı hemen geri değildi.

Arlington County Commonwealth en Avukat Theo Stamos Hava Kuvvetleri ilçe kovuşturma için askeri için durum aktardığınız ona temas ve talep CNN söyledi.

O ilçe rutin hizmet üyeleri dava ve dava üzerine tutun edeceği Hava Kuvvetleri anlattı.

“Bu askeri için dava açmak için hiç aklıma gelmedi.” Stamos söyledi.

Şubat Krusinski yılında Hava Kuvvetleri Cinsel Saldırı Önleme ve Müdahale programının bir kolu sorumlu yerleştirilir, ve o beş kişi ofis nezaret edildi, bir Hava Kuvvetleri yetkilisi Pazartesi söyledi. Resmi devam eden kolluk olsun gerekçe göstererek, ismini vermek reddetti.

Orgeneral Mark Welsh ve Hava Kuvvetleri Bakanı Michael Donley bir Hava Kuvvetleri Komutanı Krusinski karşı iddialarla “dehşete”, onlar bir Senato Silahlı Hizmet Komitesi duruşmada Kongre üyeleri söyledi.

Welsh bir hizmet üyesi ve bir sivil içeren bir davada yargı soran olduğunu söyledi “Bu gibi durumlarda standart bir uygulama.”

Hagel iddiaları nefretle dile getirdi.

“Bu iddia edilen olay merkezi, kalp ve burada oluştuğu için Biz özellikle hayal kırıklığına konum – ve kurumun ana liderlik,” dedi. “Ve erkek ve kendileri ve ailelerinin vermek dünyada kadınlar kesinlikle daha beklemek ve daha hak gerekir. Yani hepimiz biraz sorumluluk almak zorunda.”

Savunma Bakanlığı, bir cinsel saldırı deneyimli askeri üye sayısı 2012 yılında 26.000, 2010 yılında 19.300 yükselmiştir belirtti Salı günü rakamları yayınladı. Rakam% 24 yanıt oranı 108.000 anketlere çıkarım edildi.

Obama mağdur edildiğinde mağdur rahat raporlama hissetmek görmek istediğini söyledi.

“Cinsel saldırı yaşadıysanız üniformalı olanlar için, onları ben sırtlarını var ki baş kendi komutanı doğrudan duymak istiyorum,” dedi. “Ben onlara destek olacak, ve biz bu şeyleri tolere vermeyeceğiz. Ve hesap olacaktır. Insanlar bu davranışı yapan varsa, onlar yargılanmalıdır.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir