Ata Demirer 6 Temmuz 1972 tarihinde Bursa’da doğmuştur başarılı şovmen. Ortaokul ve liseyi Bursa erkek lisesinde okumuştur. Son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesine geçmiştir ve buradan mezun olmuştur. Gece kulüplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başlamış ve bir süre böyle idare etmiştir. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarları bölümünü kazanmıştır ve İstanbul’a taşınmak zorunda kalmıştır. Konservatuar yılları boyunca İstanbul’da müzik ile uğraşmaya, müzisyenlik yapmaya devam etmiştir. O yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği üzerine denemeler yapmaya devam etmiştir. Stand Up gösterilerine devam etmiştir.
E.Ş.E.K. Tiyatro grubunun kurucusu Uğur Uludağ’ın sayesinde ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirmiştir. 1995 yılında Asos’ta verdiği müzikle beraber yaptığı şov da keşfedilmiştir. Dormen Tiyatrosu’nda “Komik Para” adlı oyunda rol almıştır. Birçok yerde ise sahneye çıkmaya devam etmiştir. Bu günlerde sahneye çıkarken “Ege Kumpanya” adlı gösteri orkestrası ile beraber oyunlar sergilemişlerdir.
Bu dönemden sonra sahne hayatını bırakıp stand up gösterilerine ağırlık vermeye başlamıştır. Özellikle 1998 yılında hazırladığı Tek kişilik Dev Kadro adlı stand up şovu oldukça ilgi görmüştür. Bu oyun yaklaşık 1000 kez sahnelerde oynamıştır ve Korsan TV adlı programı da TV ekranlarında 42 bölüm gösterilmiştir. Daha sonralarda ise Vizontele Tuuba ve Neredesin Firuze gibi sinema filmlerinde oynamıştır. Bir çok televizyon dizisinde rol almıştır ve “Avrupa Yakası” adlı programdaki Volkan rolü oldukça beğenilmiştir. İki adette müzik albümü vardır. Hacıyatmaz adlı bir televizyon programı ile ekranlara geri dönen şovmen, “Osmanlı Cumhuriyeti” adlı programda ise Osmanlı padişahını canlandırmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir