Yeni araştırmalar bir dinozor izdiham bilinen tek örnek olarak kabul edilir ne yerleşmiştir sorguladı. Ama bir İskoç bilim adamı o ilgileniyor, ancak son teorisi ile, ikna olmadım diyor.

Merkezi Queensland, Avustralya, Dinosaur Stampede National Monument vardır.

Anıt 1960’lardan bu yana, birçok 4.000 dinozor ayak izleri ele geçmiştir, eski bir taş ocağı olan.

1984 yılında, parça milyon 95 yıl önce, muhtemelen daha büyük bir hayvan, Tyrannosaurus rex benzer bir yırtıcı kaçan küçük yaratıklar sonucu olarak bilim adamları tarafından tespit edilmiştir.

Ancak yeni bir araştırma bu su ile waded olarak parça kendi tippy ayak dinozorlar tarafından kalmıştı göstermektedir.

“Hikaye ilginç biri,” Glasgow Hunterian Müzesi ve Sanat Galerisi Üniversitesi’nden Dr Neil Clark, diyor.

Ancak, diye ekliyor: “Ben su ayak izleri ile aynı fikirde değilim korkuyorum.”

İki yıl önce bir BBC Two programı, Dino Stampede, Avustralya mahallinde inceleme yaptı ve bu konuda bir uzman olarak Dr Clark röportaj.

İskoçya’nın Misty Adası – – Queensland ne açıklamak için Program Skye Valtos bulunan dinozor ayak izleri kanıt kullanılır.
El-canavar olarak bilinen bir yaratık tarafından bırakılan parça Skye bulundu
Dr Clark daha önce dünyanın en önemli paleontoloji sitelerinden biri olarak Skye nitelendirdi. Onun ayakta yaklaşık 170 milyon yıl önce Orta Jura, gelen buluntuların sayısına göre vurgulanmıştır.

Dinozorlar ve diğer dönemlere ait eski büyük sürüngenlerin kanıtlar da adada bulundu. 270 milyon yıl önce – aynı zamanda el-canavar olarak bilinen – Onlar Isochirotherium adlı bir kertenkele bıraktığı 100’den fazla işaretleri içerir.

‘Köpekler yürüyüş’
Dr Clark Avustralya’nın dinozor izdiham zorlu yeni araştırma ilgisini edilmiştir.

“Evet, hayvanlar muhtemelen önerdiği gibi, bitkinin bit hizalama sağlamak için belki de ıslak çamur, sığ bir dere yaklaşık yayınlanırken,” Dr Clark diyor.

“Ancak, onlar yüzme olsaydı onlar mevcut ile olduğu gibi, akış yönüne aynı oranda karşı çalışan olmazdı.

“Uzun pençe izleri yüzme parça bir göstergesi değildir.”

Dr Clark ekliyor: “Hiç plaja gitmek ve yürüyüş, ya da kıyı boyunca, çalışan köpekler bıraktığı işaretleri bakarsanız, size kuma pençeleri bazı çok uzun sürükle işaretleri göreceksiniz.

“Ben bir kıyı depozito ile ilgili olduğunu düşünüyorum – ki aynı zamanda kıyıya bitki materyali paralel hizalama açıklıyor -. Özel çoğunlukla bir yönde, bu boyunca uzanan dinozorlar ile, değil”
Skye tarih öncesi dönemleri bir dizi fosil örneği vardır
Dr Clark aynı zamanda büyük bir hayvan tarafından kovalanan küçük dinozorların bir izdiham ile ilgili bazı şüpheler sahip itiraf ediyor.

O ayak izleri bazı büyük canavar doğru çalışan hayvanlar göstermek olduğunu söylüyor. Dr Clark parça çamur farklı katmanlarında saat, gün veya hafta bir dizi üzerinden yapılmış olabilir göstermektedir.

Bir izdiham yapılmış olan var konusunda şüpheler yerken, Dr Clark tamamen büyük ayak izleri bir theropod, kendi arka ayakları üzerinde ayağa kalktı ve Tyrannosaurus rex dahil yaratıklar çeşitli bir grup tarafından yapıldığı teorileri göz ardı değildir.

Dedi ki: “Ben yırtıcı için tahta olur – ya da bir tür en azından büyük bir theropod – büyük parça keskin, sivri pençe izleri dayalı.”

Küçük baskılar Skye ayak izleri sol olanlar için muhtemelen benzer küçük theropodların aile grupları tarafından yapılmış olabilir.

Dr Clark şunları söyledi: “Kısacası, durum daha fazla iş parçanın tüm gözlemlenebilir özellikleri açıklamak için bu konuda yapılması gerekir izdiham veya geçerli yüzme, ve daha bir çok ya için yapılmış olduğundan emin değilim sitesi. “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir