Kurtarma işçi enkazdan organları çekmek için devam ederken Bangladeş’te felaket bina çökmesi geçen ay ölenlerin sayısı 700 üzerinde arttı, yetkililer, Salı söyledi.

Giysi işçilerin tam beş fabrikaları ev sahipliği bina, Savar, başkent Dakka bir banliyösünde karıştırılmış beton bir yığın yüzlerce kişi gömme, önce yaklaşık iki hafta içinde oyulmuş. Bu Güney Asya ülkenin ölümcül endüstriyel felaket.

Kurtarma ekipleri çöküşü sonrasında 2.400 ‘den fazla insan kurtarmayı başardı, ancak geçen hafta için çalışmalarını kalıntıları içine gömülü kalan organları ortaya çıkarmak için ağır makine kullanarak odaklanmıştır.

Felaketten ölü teyit kişi sayısı Jitendra Kaya Nath, Dakka ilçe yönetimi ile üst düzey bir yetkiliye göre, Salı günü 705 ulaştı

Bangladeş’te elbise yapmak için ucuz
Bangladeş PM: ‘Kazalar’
Fabrika çöküşünden sonra eylem için çağrı
AB fabrika güvenlik Bangladeş uyardı
Insanların büyük bir kısmı kayıp yakınlarının haber çöküşünün yeri yakınlarında beklemeye devam etmiştir. Onların toplama noktası ilk tanımlama girişimleri için alınır organları kalıntıları alınan bir okul oyun alanıdır.

Belirlenmesi görevi organlarının çoğunun çürümüş devlet tarafından tüm daha zor yapılır.

Kurtarma çabası birkaç gün daha devam etmesi bekleniyor.

Boston Bangladeş: ‘Kalbim kırma durmadı’

Yayılmış suçlama

Binanın sahipleri ve fabrikalarda işçilerin bir gün önce yapısında görünen çatlaklar rağmen çöküşün günü tesislerinde girmek için sipariş suçlamaları üzerine polis soruşturma altındadır.

“Ağır makine ve yüksek kapasiteli jeneratörleri” olduğu tespit binanın çökmesi bir devlet soruşturma ön sonuçları “büyük ölçüde sorumlu,” devlet Bangladeş Sangbad Sangstha Haber Ajansı geçen hafta bildirdi.

“Soruşturma sırasında, inşaat sırasında altı malzeme kullanımı da bina çökmesi katkıda bulduk,” soruşturma lideri, Ana Uddin Khandaker, BSS söyledi.

Bangladeş vs ABD: Ne kadar bir denim gömlek yapmak için maliyeti nedir?

Bangladeş 20000000000 $ hazır giyim sektöründe ülkenin ihracatının% 77 oluşturmaktadır.

Binanın çökmesi afet sonrası parmakla işaret yakalanmış olanlar arasında Bangladeşli tedarikçiler işçiler için kötü ücret ve koşullarda sonuçlanan, fiyatlar üzerinde ağır baskı demek ki Batı perakendeciler ve giyim markalar.

Hafta sonu, Bangladeş hükümeti, sanayi ve işçi temsilcileri felaketin ardından işçi güvenliğini artırmak için bir “eylem planı” dışarı atarken ortak bir bildiri yayınladı.

Avrupa Birliği giysi işçilerin kendi milyonlarca güvenlik koşullarını iyileştirmek için net adımlar almaz eğer Bangladeş karşı ticaret eylem düşündüğünü söyledi.

Kasım ayında, Tazreen modası Fabrika, Dakka başka bir banliyösünde bir hazır giyim üreticisi, bir yangın en az 112 kişi öldü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir