Bugun kü konumuzun başlığı bayanlarda  saç uzatma ilgisi. Arkadaşlar saç uzatmanın püf noktalarından ve bakımından bahsediceğim size. Öncelikle uzun saça bakmak çok zahmetli bir iştir ve hergün bakılması gerekir.

Saçınız uzadığında oluşan kırıkları aldırarak saçlarınıza iyi bir görünüm kazandırdıktan sonra saçlarınızı her gun  iki kez yıkayarak saçlarınızı daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüm verebilirsiniz . Ayrıca özellikle bayanlardaki yağlı saç saçı besler terimi yanlıştır.

Yağlı saç sadece saçta bakımsız bir görünüm ve karşıdan kötü görünümü ile öne çıkar. Saçlarınızı oksijenli su ile açmak ise sadece saçlarına zarar verir. Saçlarınızı kökünden yakarak daha sağlıklı bir görünümden uzak durmasını sağlar.

Diğer bir konu ise bayanlarda saçları kıvırcık ve dalgalı olan bayanların saçlarını düz bir görünüme getirebilmek için düzleştirici kullanarak saçlarını düz bir hale getirmeye çalışmasından dolayı kırılan saçlar. Düzleşirici ile saç düzlestirdiğinizde saçlarınızda kırılmaya neden oluyor ve buda saçlarınızın sağlıklı bir uzama aşamasında ki en büyük engellerden biridir. Arkadaşlar çoğu kişi kıvırcık saçı sevmez ama kıvırcık saç paha biçilemez bir hint kumaşı gibidir. Saçları üz olan çoğu kişi saçlarına perma yaptırarak saçlarını kıvırcık bir hale getirmeye çalışır. Buda yanlıştır çünkü aynı şekil saç uzamasını engelleyen bir etmende budur. Aynı şekilde saçları kırar ve uzamasını engeller.

Asıl konuya gelince ise saç uzatmak isteyen bayanlarda düz,kıvırcık,dalgalı saçlarda saç uzatmanın yolları aynıdır. Doğal bir görünüm ve sağlıklı , uzun ve havalı bir saç istiyosanız eğer doğal yollarla uzatmak da çok mümkündür. Çiçek çayları içerek saç bakımı için uygun özellikle yağ içeren bakımlar yapmak istiyosanız sinemeki kökü ile saçlarınızı besleyebilirsiniz.
Ayrıa brokoli, karnabahar , enginer, papatya çaylarıda içebilirsiniz. Saçlarınızı kendi rengine boyayarakta gelişmesinde önemli bir etki gösterebilirsiniz . Aynı renkten boyarsınız eğer saçınıza hiçbir zarar vermez ve bakım sağlar .Farklı renkle boyarsanız eğer diplerini yakar ve doğal halinden uzak durmasına engel olup uzamasını engeller .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir