Beyza Şekerci Kimdir

Beyza Şekerci 1988 yılında İstanbul ‘da doğmuştur. İlk ve orta öğretimini İstanbul da doğduğu yerde tamamlamıştır. Küçük yaşlarda tiyatro oyunlarına ve oynayan kişilere karşı büyük merakı bulunmaktaydı. Bu merakın üzerine kendisinin de bu oyuncular gibi olacağını düşünde ve konservatuarı kazanmak için çalışmalarına başladı. Lise eğitiminin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Klasik Bale Bölümünü kazanmıştır.

Bu bölümü başarılı bir şekilde 4 yıl içerisinde bitirmiştir. Okulu ve derslerine çok önem gösteren bir öğrenciydi. Beyza Şekerci küçük yaşlardan itibaren dans etmeye başlamıştır. Birçok dans gruplarıyla dans etmiş ve belirli topluluklara çıkmıştır. Beyza Şekerci İstanbul devlet opera ve balesin ‘de dans etmektedir. Dansı ve dans etmeyi seven bir kişiliğe sahiptir.

Beyza Şekerci 2006 yılında dizilerde rol almaya başlamıştır. 2006 yılında ES – ES, 2010 Bitmeyen şarkı, 2011 de ise Firar dizisinde rol almaktadır. Bu dizide Dilşa karakterini canlandırdığından dolayı şive dersleri almaktadır. Bu derslerle birlikte rolünü çok iyi bir şekilde yerine getirmiştir. Ünlü oyuncuya oyunculuk hayatında başarılar dileriz.


2 yorum

  1. mehmet gerro

    dizi ayrıntılarını yanlış yazmışsınız. es-es dizisi 2006 yılında çekilmedi. ayrıca firar dizisinde dilşa karakteri yok o karakter es-es dizisindeydi ve yılı 2009-2010’dur.

    Reply

  2. yuva yıkanın yuvasi olmaz

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir