Çamur maskesi ile cilt bakımı nasıl yapılır?

  Cildinizi doğal yollarla güzelleştirmek çok kolaydır.Cildizi kille güzelleştirebilirsiniz.Cilinizi gergin,güzel ve gençleştiren kil birçok maddeyle karıştırılıpta uygulanabilir.Çamur maskesini yapmak ve uygulamak çok basittir.Maliyeti az etkisi büyük bir cilt bakım ürünüdür.

Kil maskesi yapılışı

Öncelikle kili cam bir kasenini içine koyunuz miktarını kendinize göre ayarlayın.Dinlenmiş 3 şişe suyu ilave edin karıştırmayın 1 saat kadar bekleyin.Çeşme suyu kullanmamaya dikkat edin.1 saat bekledikten sonra kil ile suyu karıştırın kıvamına bakın çok cıvık olduysa biraz daha kil koyup ayarlayın.Çok cıvıkta olmaması lazım çok katıda yoğurt kıvamına ulaşması gerekir.Pürüzsüz hale gelendiğinde yüzünüze uygulayabilirsiniz.Anlınızdan başlayarak cildinize parmağınızın ucuyla yada yumşak fırçayla uygulayabilirsiniz.Göz kenarlarına sürmemeye dikkat edin.

Yüzünüze maskeyi sürdükten sonra gülmemeye ve konuşmamaya dikkat edin oldukça hareketsiz kalmaya çalışınki yüzünüzde çatlaklar oluşmasın.Yüzünüze maskeyi tamamen sürdükten sonra kurumasını bekleyin.Tam kuruması gerekmektedir.Kurduktan sonra şise suyuyla yada gül suyuyla cildinizi temizleyin.Cildinizi temizledikten sonra kurulama işlemini pamukla cildinize zarar vermeden yapın.

Yağlı ciltler için de yeşil kil kullamabilirsiniz.Kilin içine su yerine 2-3 yemek kaşığı cadı fındığı koyun.Cildinizi temizleyin.Gül suyuyla yada dinlenmiş şise suyuylada yapabilirsiniz.Kili yağlı,yıpranmış,sarkmış yada birçok etken bulunduran ciltlerde kullanabilirsiniz.

Meyve suları ilede kilden cilt maskesi yapabilirsiniz.İstediğiniz meyveyi mikser yada meyve sıkacağı ile 3 yemek kaşığı suyunu çıkarın.Kilin içerisine dinlenmiş su yerine meyve suyunu ilave edin ve kullanıma hazır hale getirin.Karıştırmadan önce beklemenize gerek yoktur.

Kil içersine bitkilerde ekşeyerek etkisini artırabilirsiniz.Kurutulmuş bitkiden bir çorba kaşığı atmanız yeterlidir.Kurutulmuş bitkinin cilde etkisi büyüktür ve çok iyi gelir.

İsterseniz boynunuzada bu çamur(kil) maskesini uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir