Tehlikeli koşullar Pazartesi Seattle Cascade Dağları doğuda hafta sonu bir çığ yakalanmış bir hiker için arama kurtarma ekipleri engelledi.

Hiker eşi Marilynn Hungate, Mitch Hungate, 61, bir diş hekimi ve deneyimli sporcu olarak KING-TV onu tespit.

Çığ onları Granit Dağ aşağı 1.200 ‘den fazla ayak, Seattle yaklaşık 45 km doğusunda, bir 5.600 metrelik zirveye süpürüldü zaman o diğer iki arkadaşı ile Cumartesi öğleden sonra oldu. İki arkadaş kar çıktı ve yardım çağrısında bulundu. Onlar çalıştı ama Hungate bulmak mümkün değildi.

“Uzun süre hayatta kalma şansı daha az, gider,” Sgt dedi. King County Şerif Ofisi ile Cindi Batı.

Uzmanlar çığ potansiyeli hala tehlikeli görünüyor ki, Batı arama devam etmeden önce bir kaç gün olabilir ekleyerek, Pazartesi gecesi söyledi.

Beverly Walker, Renton, Washington Mitch Hungate diş ofisinde ofis müdürü, o Ironman triatlona rekabet sevdiğini söyledi.

Haber bekleyen dağ oldu Marilynn Hungate, televizyon kanalına verdiği demeçte: “Ben gerçekten onu terk etmek istemiyordu ben burada bizimle olabilir kadar onunla olmak istiyorum.”.

Yine Pazartesi günü, King County Medical Examiner Ofisi Joy Yu, 55 olarak onu köpek snowshoeing, Cumartesi günü öldürülmüş bir kadın belirlendi. Muayene raporu kar altında boğuluyor, ayrı bir çığ Red Mountain yakalandı Yu, dedi.

Ayrıca çığ yakalanmış bir düzine snowshoers bir grup kar beş ayak Yu çıkardı ve onu sıcak tutmaya çalıştım. Onun öldüğü yerde, dağdan aşağı bir kızak onu taşımak için kurtarıcılar saat sürdü.

Hikers Pazar günü Mavi adlı kadının köpeği, bulundu. Hayvan Yu’nun yakınları ile geri şimdi, Batı söyledi.

Bu Kuzeybatı Hava ve Seattle Çığ Merkezi göre, bu sezon Washington bildirilen ilk çığ kısmet oldu. Nationwide, 16 diğerleri Colorado Avalanche Bilgi Merkezi’ne göre, çığ bu sezon öldü.

Northwest Hava ve Çığ Merkezi bölgede çığ tehlikesi Pazartesi 4.000 metre yukarıda “önemli” olduğunu söyledi.

Kenny Kramer, Kuzeybatı Hava ve Çığ Merkezi direktörü, kar 20 ila 30 santim hafta sonu düştü dedi. Tüm bu yeni kar zayıf daha kararsız hale eski kar kabuk bağlıydı, Kramer dedi.

Bahar aylarında Çığ nadir değildir, o Kuzeybatı hala kar içerebilir şiddetli fırtınalar, görür heyelan nedeniyle ikincil bir zirve bu dönemde var olduğunu kaydetti. Bu kar ilkbaharda düştüğünde, genellikle istikrarsız koşullar yaratarak, hızlı bir şekilde ısınır, dedi.

Snoqualmie Avalanches.JPEG

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir