Çin’de üst düzey askeri yetkililer kısa bir süre biraz daha az gösterişli bir şey için kendi lüks arabalar ticaret zorunda kalabilirsiniz.

Çin resmi devlet medyasına göre, pahalı arabalar askeri plakalarının kullanımı yasakladı. Yeni kurallar Merkezi Askeri Komisyon tarafından verilen ve görüntü bilinçli devlet ofPresident Xi Jinping tarafından üstlenilen en son yolsuzlukla mücadele önlemlerdir edildi.
Askeri plaka bazı sahipleri açıkça trafik kurallarına flouting ve gerekli geçiş ücreti ödemeleri atlama ile, geçmişte altın bir bilet bir şey olmuştu. Bazı raporlar plakaları ara sıra sivil alıcılara kapalı ihalesi yapıldı öneririz.

Xinhua, Çin’in devlet haber ajansı, sorunun görüntü biridir önerdi.

“Son yıllarda, askeri araçların kullanımında usulsüzlük kamuoyunun dikkatini çekmiştir,” ajans söyledi. “Bazı internet kullanıcıları askeri plakalı Limos sahip popüler Twitter benzeri microblogs üzerinde anlık attılar.”

İlgili hikayesi: Shanghai Motor Show Vahşi araba

Yeni düzenlemelere göre, askeri plakalar şimdi Mercedes-Benz, BMW, Lincoln, Cadillac, Volkswagen Phaeton, Bentley, Jaguar ve Porsche modellerinde yasaktır. Porsche Cayenne ve Audi Q7 gibi Arazi de saydı edildi.

Daha geniş bir ifadeyle, plakalar üç litre, ya da 73.000 $ üzerinde bir değer daha büyük motorları ile araçlarda kullanılamaz. Değişiklik yapmak için, ordu sahte durdurmak için tasarlanmış yeni plakaları vermek, ve daha önce verdiği levhaları toplamak olacaktır.

Lüks otomobil satışları Çin gelişen ve birçok otomobil satış arayışı içinde büyüyen pazar dönüyor. Hükümet yetkilileri, Audi A6 özellikle popüler bir seçim olmak, alıcılar arasında genellikle.

Halk Kurtuluş Ordusu Genel Lojistik Bölümü politika değişikliği ordunun itibarını korumak için gerekli olduğunu söyledi.

“Hareket sosyal uyum, istikrar ve ordunun itibarını korumak amacıyla, oluşturma, satış ve askeri araç yönetiminde boşluklar dışında sahte askeri araç plakaları ve kök kullanımı çökertmeye içindir,” devlet medyası alıntı, dedi bir açıklama ajansı tarafından yayınladı.
Xi, Çin’in yeni yüklenmiş başkanı, onun hükümetinin önceliklerinden biri yolsuzlukla mücadele yaptı.

O “, temiz bir devlet inşa öz disiplin göstermek ve onların yakınları ve ortakları dizginlemek.” Için Komünist Parti yetkilileri nasihat etti

Kazık greft ve bozulmasına yol olabilir Xi uyarı ile, yüksek “Parti çöküşü ve devletin çöküşü.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir