Olan suçlamalar cinsel kötüye Başpiskoposu o “dua ve kefaret” bir süre için ülkeyi terk edeceğini geçen hafta Vatikan duyuru saldırıya gibi İngiltere’nin önde gelen Katolik din adamı en dramatik istifasına yol açan dört adam. Üç rahip olan ve şikayetleri ilk olarak Şubat ayında Observer bildirildi bir eski rahip, Kardinal Keith O’Brien yerine psikolojik tedavi için gönderilen gerektiğini söylüyorlar.

Rahipler biri uyarıyor: “Keith son derece manipülatif ve ihtiyaçlarını onun inkar dışında meydan için yardımcı o tedavi almazsa, ben hala kendine ve başkalarına bir tehlike olduğuna inanıyorum..”

Dört erkek O’Brien’ın “yırtıcı davranış” soruşturma talep ve kardinal durumu onu sıyırma göz ardı edilmemesi gerektiğini söylüyorlar. Üç ay önce Papalık papalık elçisi için açıklamalar yapıyor rağmen, eşcinsellik bir gürültülü kamu rakip oldu kardinal, bir resmi bir soruşturma hakkında hiçbir şey duydum.

“İskoçya’dan O’Brien Çıkarma kilise yetkililerine utanç geçici olarak azaltabilir ama bu hikaye henüz tam olarak söylendi değil,” Lenny, eski rahip şikayetçi diyor. “Biz hasta olmuştur ama hala kilise akılda vardır işlemek ne varsa, söylenmesi bekliyorum.”

“Hepsi bu konuda kova geçiyoruz,” rahipler biri kabul eder. “Bu bir sis perdesi var. Biz soruşturma ihtiyaç ve Keith o insanlar, kendisi ve kiliseye yaptığı hasarı kabul etmek profesyoneller tarafından meydan gerekiyor.”

Vatikan ifadesi o emekli nedeniyle St Andrews ve Edinburg, onun eski piskoposluk olarak, Dunbar için O’Brien’ın son dönüş izledi. Peter Kearney, İskoçya Katolik Kilisesi için iletişim direktörü, İskoçya kimse O’Brien davranışı, İskoçya ya da kilise özelliğinde ikamet döndükten meydan yetkisi vardı Observer söyledi. “Biz Roma Katolik kilisenin bir parçası ve İskoçya’da kilise fonksiyonları Roma yatıyor yol için nihai otorite vardır. Kardinal üst düzey olan tek kişi Papa olduğunu.”

“Bu,” bir şikayet, “saçma” diyor. “Ben kırmızı şapka umurumda değil,” başka, diyor “ama kırmızı şapka onun algılanan güç payanda ise, bu gitmek zorunda.”

Sahneleri Bishop Joseph Argyll Toal ve Isles şikayet için gayri konuşmak istendi arkasındaki İskoç kilise tarafından resmi bir soruşturma, olmasına rağmen. “Bu çok zor söylenenleri ne dinlemek oldu,” diye Observer başvurdu. “Ama biz onlar söyleyerek ve durumun vahametini konum duymak önemlidir. Ben bir şekilde, yapacağım yardımcı olabilir.”

Soruşturma için çağrı Oxford Üniversitesi’nde Katolik ilahiyatçı Profesör Werner Jeanrond, St Benet Hall ustası tarafından desteklenen edilmiştir. “Bunun yerine sorunları ile ilgili sürekli insanların kaldırma bu yarı pişmiş çözümü mevcuttur. Bu durumda işleme bir yetişkin kilise değil. Ben kişisel düzeyde araştırma yanayım, o kadar kendi böylece onun gizleme ve tekrar kendi hayatını kendi, ama büro hayatta olduğu için o da resmi bir soruşturma olması gerekir. Ayrıca bu karmaşa içinde neden bir soruşturma olması gerekir. ”

O’Brien’ın düşüşünü daha büyük bir trajedi ortaya, Jeanrond savunuyor. “Bir kilise olarak, eşcinsellik ile yüzleşmek için başarısız oldu. Kez ve biz eşcinseller, gey, lezbiyen ve transseksüel olduğu gerçeğini kadar yüzleşmek zorunda herkes için.” Jeanrond diğer Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında İngiltere’de organize bir meslekten olmayanlar olmaması karşısında şok olmuştur. “Keith O’Brien günah olduğu için kısa sürede bir şey büro tarafında olduğu gibi, tüm kilise. Saçma bu. Felç İsa’nın misyonu sona gelen tüm mi edilir?”

Dört şikayet soruşturma adalet değil, intikam hakkında olduğunu söylüyorlar. “Diye sordu, ben af ​​verecek,” bir zarar kabul edilmiştir sürece “, diyor. Zaman zaman, biz kalbin bir değişiklik olmadan konfeti gibi etrafında af atarak kendimizi iyi bir sürü yapmak yok. Kızgınım onun botları yaladı ve ona onunla almak için izin verdi. “sistemine

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir