Diş Eti Kanamasının Nedenleri     Diş sorunları arasında olan ve diş eti kanaması olarak adlandırılan sorun dişlerinizin tehdit altından olduğunu göstermektedir. Sağlıklı bir diş etine sahip olmak için vitamin yönünden zengin bir bünyeye sahip olarak sizler de dişlerinizi koruyabilirsiniz. C, K, B-12 vitaminleri bu anlamda dişlerinizin korunmasında önemli bir etken olarak görülebilmektedir.

Ayrıca sigara içmek ve çokça fazla miktarda şeker tüketimi dişlerinizin zaman ile kötü şekilde etkilenmesini sağlayarak sizlere zararlı olabilecek. Çeşitli etkenlerden dolayı meydana gelebilecek kanamalar halinde sizler de derhal bunu uzman hekimler yardımı ile dikkate alarak değerlendirebilirsiniz. Genellikle bilindiği gibi birçok hastalığın temek sebebi olarak diş etinde meydana gelen sorunlar olarak görülebilmektedir. Bu nedenle de dikkat ile dişlerimizin sağlığını sağlayarak daha fazla sağlık sorunlarına karşı bir savunma mekanizması geliştirmiş olabilirsiniz.

Herhangi bir sağlık sorununda kesinlikle öncelikle diş hekimlerinize başvurarak uygun bir tedavi yöntemini seçin. Böylece sağlığınız açısından önemli bir adım atmış olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir