Dün gündeme bomba gibi düşen UEFA’nın Fenerbahçe kararı futbol dünyasını sarstı. Fenerbahçe Şampiyonlar liginden men edildi. Trabzonspor doğrudan Devler ligine katıldı derken Aykut Kocaman daha fazla dayanamadı ve istifa ettiğini açıkladı ama henüz istifası kabul edilmedi.

Öğle saatlerinden itibaren Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki yönetim odasında toplantı üstüne toplantı yapan idareciler, neler yapacaklarını, nasıl tepki göstereceklerini kararlaştırdı. Bu gelişmeleri ve Futbol Federasyonu’nun aldığı kararları yakından takip eden bir kişi de teknik direktör Aykut Kocaman’dı.

Genç çalıştırıcı her geçen dakika her alınan kararla adeta yıkılırken son derece üzüntülü anlar yaşadı. Sonuçta UEFA’nın Fenerbahçe’yi Şampiyonlar Ligi’nden çıkarıp yerine Trabzonspor’u almasıyla birlikte Aykut Kocaman’ın da dayanacak gücü kalmadı.

Yöneticilerle bir görüşme yapan genç çalıştırıcı, “Bu gelişmelerden sonra burada kalamam. Her şeyden önemlisi bu işi yani teknik adamlığı yapamam. Bunun için de görevimden istifa ediyorum” dedi. Yöneticiler ise hocalarını şimdilik sakinleştirmenin yollarını arıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir