Filiz Ahmet 1981 Türk Sinemasının Sinema ve Tiyatro sanatçısıdır. 2003 yılında üsküp de güzel sanatlar akademisi okumuştur ve tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Üsküp Türk Tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. Ardından Lise hayatında Tıp eğitimi almıştır. Ünlü tiyatrocu Lütfü Seyfullah’ın öz torunudur.

Filiz Ahmet Ana dili Türkçe’dir ancak Türkçe haricinde bildiği toplamda 5 dil vardır. Bunlar çok iyi derecede konuştuğu dillerdir. Makedonca, Arnavutça, İsveçce, İngilizce ve Sırpça’dır. Çat pat da Bulgarca bilir. Konservatuara giriş sınavını 1.likle kazanan Ahmet, Üsküp Türk tiyatrosunda görevine devam ediyor. 2007 yılında Elveda Rumeli dizisinde rol almıştır. Bu dizide Zarife karakterine hayat veren Ahmet Şu anda Show TV ‘nin sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl’da Nigar Kalfa rolüne hayat vermektedir.

Geçtiğimiz bölümlerde Muhteşem Yüzyıl’da İbrahim Paşa ile sevişme sahnesi vardı. Google’da en çok aranan kelimelerden biri de Filiz Ahmet Sevişme Sahnesi oldu 🙂

Gelelim Filiz Ahmet’in boyuna, Filiz Ahmet boyu 1.65’dir. Nereli sorusuna gelince de yukarıda söylediğim gibi Kendisi Üsküp’lüdür. Sevgilisi bildiğim kadarıyla yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir