Dev Afrika kara salyangozu elinizin avuç içine sığacak olabilir, ama Florida sakinleri için büyük bir tehdit edilmektedir.

Salyangoz hastalık taşımaz ve devlet yetiştirilen tarım ürünlerinin çoğu yemek nedeniyle Devlet yetkilileri endişeli, resmi bir söyledi.

Tarım Florida Bölümü birinci Miami-Dade County mevcut salgını keşfettiği zaman, onlar buldu “biz ziyaret her tesiste bu salyangoz büyük miktarlarda,” Mark Fagan, bir sözcü dedi.

Barely fazla 18 ay sonra, Fagan tahmini yetkililer 120.000 ‘den fazla salyangoz esir var. Büyük bir 6.1 inç kabuk vardı.

“Biz hiçbir şey ama salyangozu avcılık adanmıştır 50 bir kadrosu var,” Fagan dedi.

Dev Afrika kara salyangozları Hastalık Kontrol Merkezleri insan eozinofilik menenjit en sık nedeni olduğunu söyledi sıçan akciğer kurdu, taşırlar. Salyangozlar sıklıkla sıçan dışkı yiyerek solucanlar sözleşme.

Florida gıda kaynağı çok tehdit, Fagan dedi.

“Onlar 500 farklı bitki yiyin,” dedi.

Florida arazileri fazla 9 milyon hektar sahiptir. Florida tarım sektöründe 750.000 kişi istihdam etmekte ve ülke ekonomisine fazla 100 milyar dolardan katkıda bulunur.
Joe Raedle / Getty Images
Florida Dev Afrika kara salyangozu … Tam Boy Görüntüle

Boston Maratonu Patlamalar: 3 Ölü Video İzle

Boston Maratonu Patlamalar: Etki Video İzle Momenti

Marathon Tanık: Video İzle ‘a War Zone gibi’ Patlamalar
En az 20 mahalleleri salyangoz mücadele ediyor.

Fagan göre, salyangoz ayda 100 yumurta üretmek ve 8 yıl daha fazla yaşayabilir.

“Burada Güney Florida onlar için mükemmel bir ortam var,” devlet böcekbilimci Dr Ian Senetleri ABC News istasyonu WPLG söyledi.

Fagan denizaşırı askeri teçhizat eve döndü dev Afrika kara salyangozları ilk olarak 1940’larda Güney Florida için geldiğini söyledi. Bugün bile, o “onlar kargo otostop çekerken ediyoruz” dedi.

Bu da onların bir saksı bitki gibi küçük bir şey üzerine geliyorlar anlamına gelebilir.

“Onlar gerçekten küçük olduğunuzda, onlar kolayca farketmediler,” Fagan dedi.

İnsanlar genellikle kendi arka bahçelerinde ve evlerin yüzüne dev Afrika kara salyangozları nokta. Yaprakların ek olarak, salyangoz da sıva ve kalsiyum için beton ile arama yemek.

“Geçen hafta, yağmur yağdığında, dışarı çıktım ve ben bir plastik torba aldı ve ben onları fazla 40 vardı o kadar çok gördüm,” Reinaldo Rodriguez, yerel yerleşik, bir Nisan 2012 röportajda WPLG söyledi.

Bu salyangoz diğer tür için ayrı dev Afrika kara salyangozu söylemek zor olabilir. Büyüdükçe daha kolay olur.

“Kendi kabuğunda çizgili dikey koyu, karamel kahverengi yerine yatay çizgiler,” Fagan dedi. “Onlar kesin bir sarmal var.”

WPLG göre, işçilerin yem bırakın ve salyangoz toplamak için birkaç kez döndü.

Tarım yetkililer ev ve bahçe gereçleri satan mağazalarda bulunan aynı bileşikler ile salyangoz salgınları tedavi edilir.

Eğer arka bahçesinde birini görürseniz, Fagan şut veya aksi takdirde yok etmez, dedi. Aksine, onları imha etmek için bir tarımsal resmi çağırarak önerilir. O yetkililer dev Afrika kara salyangozu karşı savaşta ilerleme yapıyoruz sözlerine ekledi.

“Biz kazanıyoruz, ama kısa vadeli bir çaba olmayacak,” Bitki Sanayi Direktörü Richard Gaskalla Ziraat Bölümü Florida Bölümü WPLG söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir