13 Eylül 1985’te İstanbul’da doğan güzel oyuncu eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi iktisat bölümünde tamamladı. Gül ocakçının boyu 1.65 kilosu 50’dir. Saçları Kahverengi ve gözleri siyahtır. Güzel oyuncu daha sonra hep hayalini kurduğu televizyonculuk alanında ilerlemek istedi ve bunu azmederek başardı. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde oyunculuk, diksiyon, şan, sunuculuk, spikerlik eğitimi almıştır. Henüz öğrenciyken tiyatro kulübü içerisinde oldukça başarılı çalışmalar yapmıştır.

Çeşitli reklam filmlerinde oynayan Gül Ocakçı ilk deneyimini Muhteşem Yüzyıl adlı diziden elde eden Gül ocakçı dizideki cariye rolünü oldukça başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. Gül Ocakçı televizyonun mutfağından adeta ekran önlerine gelmiş bir isimdir. Bu yolda kendinden emin ve başarılı bir şekilde ilerlemektedir.

Gül Ocakçı ayrıca Bea tv sunuculuğu, Mehmet Ali Erbil ile Açıl Susam Açıl’da yardımcı sunuculuk ve Canım Babam adlı dizide yönetmen asistanlığı yapmıştır. Kendisine verilen görevleri oldukça titiz bir şekilde yerine getiren Gül Ocakçı ileride ismini sıkça duyacağımız bir isimdir. Şimdilerde ise Ustura Kemal adlı dizinin kadrosunda yerini alan güzel oyuncunun aşk hayatında ise şu sıralarda kimse olmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir