Güney Kore’nin savunma bakanı “terör bir teşebbüs eylemi” hedefi olmuştur, yetkililer söyledi.

Kim Kwan-jin Salı günü kimliği belirsiz beyaz güç ve bir tehdit mektubu içeren bir parsel aldı, yetkililer söyledi.

Hareket Şubat ayında Kuzey Kore’nin üçüncü nükleer deneme sonrasında yüksek bölgesel gerilimler dönemde gerçekleşti.

Bu arada, Çin’in en büyük genel Pyongyang gelen dördüncü bir nükleer deneme “çok muhtemel” olduğunu söyledi.

Güney Kore Savunma Bakanlığı hala ofisine gönderilen toz ne araştırıyor ve parsel gönderdiğiniz adres olabilir kim.

İlişikteki mektup bildirildi birkaç gün önce Savunma Bakanlığı dışında dağınık tehdit eden broşürler yüzlerce yansıtılmış, Seul BBC’nin Lucy Williamson raporları.

Broşürler Kuzey Kore karşı algılanan katı tutumu için Bay Kim kınadı ve ona “cezalandırmak” için tehdit, Yonhap Güney Kore haber ajansı bildirdi.

Son gerginlikler sırasında Kuzey Kore’ye sert uyarılarda Bay Kim, zaten Pyongyang propaganda makinesi için bir hedef olmuştur, bizim muhabir diyor.

Kuzey tarafından yayımlanan bir videoyu ordu köpekleri Bay Kim’in yüzünün resimleri ile mankenler saldırı eğitiliyor gösterdi.

Nükleer deneme uyarı
Bu arada, Genel Dişi Fenghui, Çin’in Halk Kurtuluş Ordusu Genelkurmay Başkanı, Kuzey Kore “dördüncü bir nükleer deneme yapmak olabilir” uyarısında bulundu.

Böyle bir test ortaya çıkabilecek ne zaman daha fazla bilgi vermedi.

Gen Dişi Kurmay ABD Genelkurmay, Genel Martin Dempsey başkanı ile bir toplantı sonrasında düzenlediği basın toplantısında söz aldı.

Görüşmeler yaklaşık iki yıl içinde ABD ve Çin arasındaki en üst düzey askeri görüşmeler vardı.

Gen Dişi Çin Kuzey Kore tarafından yapılan nükleer testler için “sıkıca karşı” olduğunu söyledi.

Ayrıca “her taraftan nükleer testler durdurmak için Kuzey Koreliler üzerinde çalışmak ve nükleer silah üreten durdurmak için aktif çalışmaya” çağırdı.

12 Şubat Kuzey Kore’nin son test BM’den daha sıkı yaptırımlar istenir. Pyongyang de savaş hazırlıkları olduğunu söylüyor ABD ve Güney Kore ile ortak askeri manevralar tarafından kızdırdı edilmiştir.

Son haftalarda, Kuzey bölgede Güney Kore, Japonya ve ABD üslerine saldırı tehdidinde bulundu.

Ayrıca mothballed nükleer reaktör yeniden başlatmak için söz verdi ve Sanayi Kompleksi Kaesong erişimi engelledi, bir sanayi parkı diplomatik bir etkinlik telaş isteyen, Güney Kore ile birlikte çalıştırın.

Kuzey Kore onun doğu kıyısında en az iki Musudan balistik füze hareket ettiğini rapor sonrasında, bir füze fırlatma için 15 Nisan’da Kim Il-sung doğum yıldönümü kullanacağı spekülasyonlar vardı.

Ama kutlama nispeten sakin ve hiçbir füze testi yer almıştır.

Bu ayın başlarında, Kuzey Kore’nin nükleer test sitesinde artan faaliyet raporları da dördüncü bir nükleer deneme hazırlıkları devam olabileceğini korkuları istenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir