Hazal KAYA

Güzel oyuncu 1 Ekim 1990 yılında Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Boyu 1.58 kilosu ise 48’dir. Saç rengi siyah gözleri ise yeşil renktedir. Duruşu fiziği ile oldukça güzel olan oyuncu İtalyan lisesinde okumuştur. Daha sonrasında Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Performans bölümüne girmiştir.

Güzel oyuncu televizyon sektörüne ilk adımını Genco adlı dizi ile atmış ve bu dizide kendisine verilen rolü oldukça başarılı bir şekilde yerine getirerek bütün dikkatleri üzerine çekmeye başarmıştır. Daha sonrasında ise Halit Ziya Uşaklıgil’in romanından çevrilmiş olan Aşkı Memnu adlı dizinin oyuncu kadrosuna alınmış ve bu dizide Nihal adlı kızı canlandırmıştır.

Aşkı Memnu adlı dizi ününü daha da arttıran Hazal kaya oldukça başarılı bir oyunculuk sergilemektedir. Sessiz ve içten çıkışı ile ilerleyen yıllarda da kendisinden oldukça bahsettireceğe benzemektedir. Hazal kayanın diğer rol aldığı film ve diziler ise şunlardır; Sıla, Taşların sırrı, Acemi cadı, Genco, Aşkı memnu, Adını feriha koydum, Çalgı Çengi, Ay büyürken uyuyamam, Bu son olsun gibi film ve dizilerde oldukça başarılı performans sergilemiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir