Yediğimiz etlerden tutun da kullandığımız ilaçlara kadar bir çok faktör vücudumuzda toksin oluşumuna neden oluyor. Karaciğerimiz ne kadar iyi çalışsa da bir süre sonra vücudumuzda toksinler birikiyor. Bu toksinleri hızlı bir şekilde vücuttan atmanın en iyi yolu ise detokstur. Detoks yapmak ayrıca fazla kilolardan kurtulmamız için de son derece faydalıdır.

 

Size önereceğimiz karpuz diyeti muhteşem bir detoks yapmanıza imkan sağlayacaktır. İki günlük bu detoks programı sonucunda vücudunuzdaki toksinleri ve fazla suyu atma imkanınız olacak. Ayrıca yağlarınız da erimeye başlayacaktır.

 

Dört veya beş büyük karpuz satın alın. Karpuz diyetinin ilk gününde bütün bir gün boyunca karpuz yemelisiniz. Karpuz dışında sadece su içebilirsiniz. Su dışında başka hiçbir şey yiyip içmemelisiniz. Gün boyunca tamamen en az iki büyük karpuz tüketmeye çalışın. Sık sık idrara çıktuğımızı göreceksiniz. Bu şekilde böbrekleriniz ve karaciğeriniz bir çok zararlı maddeyi vücudunuzdan atacaktır. Böbrek taşları veya kum tanecikleri de idrar yoluyla dışarı atılır. Şeker hastaları karpuz diyetini uygulamamalıdır.

 

Karpuz diyetinin ikinci gününde en az iki karpuz tüketin. Karpuz diyeti sadece iki gün uygulanmalıdır. Ardından herhangi bir az kalorili diyetle, kilo verme çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir