Çok uzun zaman oldu ama Amerikan sinemaseverlerin artık Beyaz Saray’da tekrar havaya uçmaktan izlemek için hazırız.

Oniki yıl 11 Eylül terörist saldırılarından sonra, ve uzun izleyiciler, tahrip ediliyor New York’ta görüntüleme hakkında benzer bir suskunluk döken sonra en az üç önemli filmleri artık Amerika’nın en ünlü adresi ateşe veya teröristler tarafından devralınarak, vurdu, saldırıya uğrama yer alacak .

Imha hiçbiri ince veya Beyaz Saray’a sınırlıdır. Neredeyse bir sonradan gibi – – Önümüzdeki blockbuster Beyaz Saray için bir römork Aşağı tüm Capitol binası patlayan, Hava Kuvvetleri dramatik sahneleri biri daha sonra bir roket ile gökyüzünün dışarı vurdu ve olma özellikleri Beyaz Saray’ın bir atış moloz içine patlama ve alevler. Geçerli gişede büyük başarı gelen Olympus Fallen Has üzerinde izler Yani nerede – Bir spookily mevcut arsa büküm – Kuzey Koreli teröristleri Beyaz Saray’a saldırı ve hemen hemen yok. Son olarak, hareket etkileri film G.I. Joe: Misilleme – dipsiz değerlendirmeleri rağmen bilet satışları on milyonlarca kazanmıştır – Ayrıca kötü adamlar Beyaz Saray’da ele geçirmek vardır.

Gözlemciler söylüyorlar güç ve vatanseverlik Washington’un sembolleri 9/11 ağrı popüler kültür manzara yok olduğu bir vurma gösterileri aldığı filmlerin döküntü. Sonunda film yapımcıları ulusun yabancı bir uzay gemisi yeni sinema tarihinin en ünlü çekim birinde smithereens Beyaz Saray patladı 1996 yılında Roland Emmerich’in Bağımsızlık Günü ile meşhur sahnenin tür bir tekrarı tahammül emin hissediyorum. “Ben Amerikalılar zihinsel 9/11 şokunu düşünüyorum,” Profesör Jamsheed Akrami, New Jersey William Paterson Üniversitesi’nde düzenlenen bir film uzman söyledi. “Bazı insanlar bile re-enactments sinematik bu zamanda terapötik etkileri olabileceğini iddia edebilir. Zamanın geçişi gibi bir şey perspektifler değiştirebilirsiniz.”
Ancak filmlerin arkasındaki bile insanların tabu çeşit üstesinden olduğunu bilirler. Olympus Fallen Has için, yönetmeni Antoine Fuqua mürettebat sadece kendi yıkımı filme amacıyla Louisiana kendi kümesinde bir kopya Beyaz Saray inşa. Fuqua filme ürkütücü bir deneyim olduğunu söyledi. “Ben geri adım ve merceğinden bakmak ve söylemek zorundayım bile anlar vardı:” Vay be, ben bu konuda hissediyorum nasıl emin değilim, “diye BuzzFeed web sitesi söyledi.” Bu gerçekten çok garip hepimiz bu binanın temsil etmek … özgürlüğüne inanıyorum çünkü bir şey, görmek için. ”

9/11 yılından bu yana, Washington iki önemli filmleri yok, ancak doğal afetler olmuştur: The Day After Tomorrow bir buz çağı (ayrıca Emmerich’in yönettiği) ve 2012 yılında bir deprem. Şehir dışında silinmesi veya terör var eylemleri tarafından görülecek saldıran – Şimdiye kadar – tamamen farklı bir konu olmuştur. Hala insanları tedirgin ediyor. “Saldırıların birincil hedef olarak Beyaz Saray gibi bir yer gösterme hakkında oldukça meraklı bir şey var. Hollywood’un nerede milletin başkomutan hayatını doğru biraz saygılı olma eğilimi gösterirdi,” Akrami dedi.

Öylesine olağanüstü çöpe hükümetin kendi sembolleri görmek için Amerikalıların reawakened arzusu oynayan diğer kültürel akımlar olabilir. Merkezi otoritenin gücü hakkında – kızgınlık sınırındaki – her zaman Amerikan kültürel hayatında güçlü bir hükümet karşıtı zorlanma ve köklü bir kuşkuculuk olmuştur. Çay Partisi yükselişi ve anti-Obama komplo teorileri bir virülent olduğunu güçlendirdi olabilir. Geçen hafta bir anket Amerikalıların dörtte birini Obama Deccal olduğuna inanıyordu ya olasılığı hakkında “Emin değilim” olduğunu ortaya koydu. Yarısından fazlası aynı zamanda yeni bir dünya düzeni kurmak için uğursuz bir komplo oynayan olduğu fikrine açık olmanın başvurdu.

Beyaz Saray üzerinden silinmesi hükümetlerinin onları almak ya da Birleşmiş Milletler veya diğer non-Amerikan güçleri onları dışarı satmak için dışarı olduğunu sanıyorum daha muhafazakar sinemaseverlere tarafından vatanseverlik bir eylem olarak nitelendirdi olabilir. “Olympus Fallen Has kuşatma altında milletin mevcut paranoyak kavramına iyi oynuyor. Fakat milletin derin bir nefret ve bu çöp içinde kendini de var. Hala duvarların yanından fırtınası düşman görüyoruz,” Christopher dedi Sharrett, Seton Hall University, New Jersey bir film çalışmaları profesörü.

Ancak, Hollywood’un hala denenmiş ve test edilmiş formüller yapışmak zorunda olduğu bir alan var. Onlar Beyaz Saray yıkmak ve Capitol yok etmek için hazırlanmış olsa da, film yapımcıları sonunda iyi adamlar her zaman kazanmak emin olmak için devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir