Kızılötesi termometreler wielding yetkilileri Hong Kong kuş gribi H7N9 suşu karşı savunma güçlendirir gibi anakara Çin’den giriş noktalarında önlemek için daha zor hale gelmektedir.

Ekstra önlemler Pazartesi Çarşamba günü üç günlük İşçi Bayramı tatili için sınır ötesi ziyaretçi beklenen dalgalanma sırasında bu hafta atılıyor.

600 yetkililerine Hong Kong gıda ve sağlık sekreteri, Ko Wing-adam göre, devlet personel ek olarak 100’den fazla gönüllü de dahil olmak üzere, tatil sırasında sınır kapılarında görev yapacak.

“Onlar iyi hissetmiyorum eğer aynı zamanda tanıtım ve evde kalmak ya da bir doktor ziyaret ziyaretçi hatırlatan sınırları yapılan eğitim çalışmaları olacak,” diye Pazar günü gazetecilerin sorularını yanıt olarak, ekledi.
Giriş noktalarında ekstra tarama ile birlikte, tur operatörleri de Dünya Sağlık Örgütü “en ölümcül grip virüslerinden biri” hiç görmüş dediği belirtileri gösteren olabilir gezginler göz kulak isteniyor.

Pazar olarak, kuş gribi enfeksiyonu sayısı Sağlık web sitelerinin il Bakanlığı dayalı, 124 yükseldi. Bu rakam Çin’de ötesinde sadece kayıtlı enfeksiyon kalır Tayvan bir olgu, içerir.

Ülke içinde, enfeksiyon hem de başkent Pekin gibi, sekiz il ve Şanghay şehrine yayıldı. Yirmi üç kişi şimdiye kadar enfeksiyondan öldü.

24 Nisan’da Sağlık ulusal Bakanlığı’ndan yayımlanan son rakamlara göre, 14 kişi tedavi sonrası iyileşti. O gün, bakanlık haftalık güncellemeler geçti ve bu rakam beri güncelleştirilmiş değil.

Sağlık yetkilileri hala olası enfeksiyon kaynakları ve nasıl virüs yayılır araştırıyoruz. Gibi son Perşembe günü gibi, bugüne kadar sürekli insan-insana bulaşma hiçbir kanıt olmuştu tekrar DSÖ.

Tayvanlı sağlık yetkilileri topraklarında ilk vaka düzenli Çin’in Jiangsu eyaleti ve Tayvan arasında ileri ve geri arasında seyahat yerel bir işadamı tarafından ithal edildi söylüyorlar.

Bugüne kadar, 27 olguda dört kişinin ölümüyle sonuçlanan, Jiangsu bildirilmiştir. Bu sadece enfeksiyon 46 vaka ve altı ölüm bildirdi Zhejiang, arkasında il durumlarda en yüksek ikinci rakam.

Pazar günü Hastalık Kontrol ve Önleme Çin’in Merkezi bir tur sırasında geleneksel beyaz laboratuvar önlüğü giymiş, Premier Li Keqiang kuş gribine karşı uyanık olmak getirmeye çağırdı.

“Biz sakin ol yoksa yeni bir virüs ile karşı karşıya gibi, dinlenmek için göze alamaz. Herhangi bir olası gelişimi için hazırlanmalıdır” diye devlet haber ajansı Xinhua tarafından taşınan tırnak söyledi.

Rastgele test kuş gribi H7 türü varlığının tespit sonra Cumartesi günü, bir kitle itlaf Dongguan kentinde büyük bir toptan tavuk pazarında emredildi. Hiçbir kuş Tarım kentin Bürosundan yapılan açıklamaya göre, belirtileri gösteren edildi. Ne de insan enfeksiyon herhangi bir durumda olan olmuştu, o ekledi. Dongguan Guangdong üzerinde merkez ilinde bir şehir.

Hong Kong bu H7N9 virüsü Hong Kong ihracat bağları olan bir anakara tavuk çiftliğinde bulunursa canlı kümes hayvanları, et ve yumurta ithalatı durdurmak için hazır olduğunu söyledi, ya da çiftlik başka bir bölgesine 13 kilometre mesafede ise şehir malzemeleri olduğunu etti .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir