Hükümet şeyl gaz çıkarımı ile öne itmek için planlarının bir parçası olarak yerel fracking projelere karşı bırakarak karşılığında ucuz enerji faturaları ile topluluklar rüşvet öneriyor.

Bakanları İngiltere’nin şeyl-gaz rezervlerinin daha önce tahmin edilenden daha çok daha büyük olduğunu duyurmaktan hazırlanırken tartışmalı sondaj planları kabul kırsal İngiltere ikna için çeşitli seçenekler tartışılıyor.

, Petrol ve gaz tuzak cepleri serbest bırakmak için şeyl kaya içine yüksek basınçta su, kum ve kimyasal pompalama ABD enerji piyasası dönüştürdü, geçen yıl 10 yıllık en düşük seviyelerine gaz fiyatları itti bir üretim patlama tetikleme içeren bir çıkarma tekniği fracking .

Çevreciler süreci yeraltı suyu kirletmez ve metan, güçlü bir sera gazı emisyonuna neden olabilir endişe.

“Toplum yararları” üzerine Hükümetin kağıt en büyük şeyl gaz yatakları bulunmaktadır kuzeybatı ve güneydoğu İngiltere’de, içinde fracking kendi direnç düşmesi halk ikna amaçlayan politikalar önerecek.

Koalisyon tarafından tartışılan en büyük teşvik tartışmalar aşina göre, bölgede insanlar için ucuz ev enerji faturaları olduğunu.

Semtler aynı zamanda yeni spor kulüpleri veya yerel olanaklar geliştirmek için toplum merkezleri ve diğer projeler için fon teklif edilir.

Commons enerji seçme komitesi Evi şeyl gaz projeleri etkilenen topluluklar “almayı bekliyorum, ve gelişme bazı yararlarını, pay gerektiğini” Cuma günü yaptığı açıklamada.

Bu şeyl girişimler hosting yerel yönetimler aynı zamanda iş oranları korumak için izin verilmesi gerektiğini ileri sürdü.

Sistem özelliği gelişmelere planlama izni vermek konseyleri, yol ve okul gibi bazı altyapı iyileştirmeleri, ödemek için geliştirici zorlayabilir sayede “planlama kazanç” ‘e benzer olacaktır. Ayrı bir kağıt yeni rüzgar santralleri için benzer bir öneri yapacak.

Hükümet hala kara rüzgar türbinleri ve HS2 yüksek hızlı tren için Tory düşmanlığı yaygın taban anımsatan fracking sitelerine karşı büyük protestolar, karşı karşıya kalabilir.

Bir Muhafazakar MP, Laura Sandys, şeyl-gaz sondaj uygulamaları planlama “kara rüzgar çiftlikleri parkta yürüyüş gibi görünmesi” olacağını söyledi.

İngiltere’nin tek fracking çalışma, Blackpool yakın Cuadrilla Kaynakları tarafından, 2011 yılında iki küçük depremlerden sonra askıya alınmıştı. Bu geçen Aralık ayında devam etmek için izin verildi.

Geçen yıl, hükümet daha önce düşünce çok daha büyük olduğunu göstermek için anlaşılmaktadır İngiltere’nin şeyl gaz rezervleri, yeni bir tahmin üretmek için British Geological Survey görevlendirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir