Tahmin edileceği gibi kız çocukları erkek çocuklarına oranla daha sakin ve mütevazi oyunları tercih ediyorlar. Bunun tam aksi olarak ta erkek çocukları daha hareketli, daha aktif oyunlar ile vakit geçirmeyi seviyorlar.

Bu durum sanal ortamda da geçerliliğini koruyor şüphesiz ki. İşte bunu düşünen oyun siteleri erkek çocukları ve kız çocukları için farklı kategorilerde kral oyunlar hazırladı. Erkek çocukları için hazırlanan aksiyon, macera, dövüş ve savaş oyunları gibi kız çocukları için kız oyunları hazırlanmıştır. Kız oyunlarının başında ise en çok tercih edilen oyunlardan olan barbie oyunu, sue oyunları, bebek oyunu, yemek oyunu ve giysi oyunu gelmektedir.

Saydığımız bu en kral oyunlar da kendi aralarında çeşitli kategorilere ayrılmıştır ki, çocuklar daha fazla çeşit oyundan faydalanabilsin diye. Tabi doğal olarak ta kız çocukları bu oyunların hakkını veriyor diyebiliriz. Kız çocuklarının oynamaktan zevk aldığı oyunlardan olan barbie oyunu da kendi içinde çeşitlilik gösterebiliyor. Yani yeri geldiğinde barbie’yi çeşitli kıyafetlerle donatan çocuklar, yeri geldiğinde farklı makyaj teknikleri ile barbie’yi süsleyebiliyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir