İngiltere’nin ilk resmi astronot, Binbaşı Tim Peake, 2015 yılında Uluslararası Uzay İstasyonu beş ay göreve uçmak için seçilmiş, bu inanılmaktadır. Uçuş için yeşil ışık İngiltere’nin uzay sanayi için büyük bir güç olarak görülecektir. Peake fazla iki yıl önce bir Avrupa Uzay Agencyastronaut olarak mezun oldu ve o zamandan beri bir uzay misyonu için bekliyor.

İngiltere sadece Esa insanlı uzay programı için mütevazı katkı sağlamaktadır çünkü eski ordu helikopter pilotu kısa süreli görev verilebilir korkuluyordu. Fransa, Almanya ve İtalya gibi büyük katkıda öncelik bekleniyordu.

Ancak, Observer 41 yaşındaki Peake 2015 yılında yörüngede bir uzun kalmak atanmışsa öğrendi. O yıl Kasım ayında Kazakistan bir Rus Soyuz roket uzaya püskürdü ve beş ay boyunca kalacak uzay istasyonu uçacak. O uzay yürüyüşlerini ve diğer karmaşık bilimsel etkinliklere katılmak mümkün olacak.

Peake en önümüzdeki misyonu hakkında herhangi bir bilgi ortaya çıkarmak için reddetti İngiltere uzay yetkilileri, Londra’daki Bilim Müzesi’nde Pazartesi günü bir basın toplantısında yaptığı uçuş bilgileri doğrulamak bekleniyor.

Peake misyonunun haber hükümet geçmiş politikasını değiştirmek ve İngiltere’de resmi astronotlar için izin için yıllardır kampanya olan İngiliz Gezegenlerarası Derneği, ve, Nick Spall tarafından karşılandı. “Sonunda bu Tim Peake için Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) uçuş yuvası ile ilgili geldi,” dedi.

“İngiltere artık, uzay istasyonunda önemli mikrogravite araştırma çalışmaları ile katılmak gelecekteki insan uzay uçuşu projeler için endüstriyel sözleşmeleri kazanmak ve Nasa, Rusya ve umarım Çin ile yeni bağlantılar kurulmasını sağlayabiliyor – ve bir gün Hindistan – uzayda Birçok genç olacaktır. Tim ilham. Ayrıca iş ve endüstri için İngiltere’nin teknik iş potansiyelini arttırmak yardımcı olacaktır. ”

Bu Helen Sharman olarak 1991 yılında bir Rus roket üzerinde uçtu – geçmişte uzayda uçtum bu İngiltere vatandaşlarının ya özel misyonlarını için finanse edilmiştir, çünkü iki oğlu ile evli Peake, İngiltere’nin ilk resmi astronot olarak kabul edilir – ya da Nick Foale ve ABD uzay mekiği üzerinde uçtum hem Piers Sellers, gibi Amerikan vatandaşlığı üzerinden almış.

Buna karşılık, Peake birkaç bin adaylar arasından, 2009 yılında, seçilen altı yeni Esa astronot biri olarak seçildi. Onların 14 aylık eğitim programı süresince, altı Japonya’da Tsukuba Uzay Merkezi’ne, Moskova dışındaki Star City Rus astronot eğitim merkezine, Houston Nasa astronot tabanına gitti ve Sardunya bir hayatta kalma kursunda iki hafta geçirdi. Rus dil becerilerini geliştirmek, astronotlar St Petersburg aileleri ile bir ay konaklama geçirdi. Astronotlar stres ile başa nasıl görmek için, eğitim personeli bir astronot bir uzay yürüyüşü sırasında baygın düştü bir senaryo da dahil olmak üzere, sahte acil yarattı.

Peake Kasım 2010’da eğitimini tamamladı ve bir uzay atanacak bekliyordum. Ancak, o bekleme sorunlara neden olduğunu yalanladı. “Hayır, hiç de sinir bozucu almaz – çok çeşitlilik, sadece bu kadar oluyor var, ve tüm yol boyunca orada parlak eğitim,” bir kaç hafta önce BBC söyledi.

Sandhurst mezun olan Peake 1992 yılında Ordu hava kuvvetleri ile bir komisyon aldı ve Kuzey İrlanda’da Kraliyet Yeşil Ceket ile bir müfreze komutanı olarak görev yaptı. O ordu pilotların kursundan sonra 1994 yılında onun kanatları kazandı. Bir ABD ile gönder ardından, uçan Apache helikopter kursiyerlere talimat 2002 yılında İngiltere’ye geri döndü. O Boscombe de prestijli İmparatorluğu Test Pilot School Aşağı mezun ve özel kuvvetler operasyonları yürütmek için gitti.

2009 yılında ordudan emekli ve üst düzey bir helikopter test pilotu olarak Augusta Westland katıldı. O fazla 30 farklı uçak uçtu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir