Ekonomi düşündüren, son birkaç gün içinde İngiltere iyileşme durumu hakkında haber teşvik edilmiştir ay son birkaç bazı ivme kazanmıştır olabilir.

Ayrıca Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) uzakta geçen yıl çift dipli resesyon revize daha yakın bir adım olduğunu bilmek ilginizi çekebilir.

Mart gösterisi İngiltere ihracat için bugünün ticaret rakamları yükselen, ve biz hala tarihsel standartlara göre büyük olduğu unutulmamalıdır rağmen ihracatımız ve ithalatımız arasındaki fark, biraz daralmış.

AB ülkelerine yapılan ihracatın genel olarak düz olsa olmayan Avrupa pazarlarına ihracat,% 20’den fazla tarafından ABD’ye kadar ihracat, bir önceki aya göre% 10 büyüdü.

Bu rakamlar temelinde, şehirde bazı dünyanın geri kalanı ile net ticaret yılın ilk üç ayında İngiltere’nin büyümeye pozitif katkı yapmış ortaya çıkabilir düşünüyorum.

Diğerleri daha temkinli davranmaktadırlar. Ama aktif olarak kendisi 2012 büyük bir gelişme olacağını, yılın ilk çeyreğinde büyüme olumsuz etkisi olmasaydı.

Ayrıca Ekonomik Sosyal Araştırmalar Ulusal Enstitüsü (NIESR) için aylık büyüme en son resmi olmayan (ama saygın) tahmin vardı.

Bu, ulusal çıktısını üç ay içinde% 0.3 büyüme, Mart sonuna kadar, Nisan ayı sonuna kadar üç ay içinde% 0,8 büyümüştür düşünüyor.

NIESR ekonomistler% 0.8 rakam Ocak zayıf olduğu gerçeğini tarafından itiliyor olduğunu, işaret hızlı olduğu için.

Bunlar temel büyüme oranı da genel 2013% 0.9 büyüme kendi tahmini kadar revize henüz neden olduğu hızlı, böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Ve şimdi daha da büyük olasılıkla bu dips ikinci uzak revize edilmesi gidiyor görünüyor sırf – Yine de, bir süre için bir “üçlü dip” durgunluk olasılığı söz olmayacak gibi görünüyor.

Bu bayraklı bir süre önce kadar.

Eğer ikinci dip resmen yavaş yavaş sadece% 0.1 bir düşüş içine revize edilmiştir olan son üç ayda 2011 yılında GSYİH içindeki bir düşüş ile başladı hatırlayacağım. 2012 yılının ilk üç ayında üretimde düşüş şimdi de% 0.1, ve kendi içinde temel sayısının bir yuvarlama kadar olduğunu.

Ben daha önce blog söylediğim gibi, ONS sadece yok etmek için çift dipli resesyon için bir puanlık birkaç yüzde biri ile 2012 yılının ilk çeyreği için bu rakam revize gerekiyordu.

Bugünün revize inşaat çıkış verileri ile, istatistikçiler sadece bunu neden sahip olmak gibi.

Sürümü 2012 yılının ilk çeyreğinde inşaat üretimi% 0.4 tarafından revize edilmiştir gösterir.

Ulusal çıktı az% 7 inşaat hesapları, bu değişiklik 2012 yılının ilk çeyreği için GSYH rakamları% 0,0 olarak% 0.1 eksi açmak için yeterli olsa bile.

Ne karar verdik inşaat sayıda ekstra “mevsimsellik” olduğu için ayarlamak için – ONS aynı zamanda verilere daha küçük ayarlamalar yapmayı planlıyor söyledi.

Aslında çok hafif olumlu 2012 başlangıcı için GSYİH rakam yapabilir.

Ya da teori – ama, tabii ki, yine resmi değiştirmek hangi, bu nedenle gelecek ay verileri için diğer değişiklikler olabilir ya da olabilir.

“Mavi Kitap” ulusal hesaplar rakamlar 27 Haziran’da çıkıp kadar biz kesin olarak bilemezsiniz. İngiltere resmen 2009 yazında bu yana durgunluk olmamıştır sanki ama şu anda görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir