Kudüs (CNN) – İsrail’in Gazze’den roket pıtır İsrailli yetkililere göre, Çarşamba sürdürdü.
Mermi kararlı damla Kasım Salı kasıp kavurmaya düşmanlıkların sekiz gün sona eren ateşkes beri Filistin topraklarına ilk hava saldırıları yürütülen Yahudi devleti, irked gelmiştir.
Çarşamba roketler için bir arama Gazze liderliğindeki polis bomba imha uzmanları yakınlarındaki bir İsrail şehir dışında iki patlamayla sözcüsü Micky Rosenfeld.
“Biz yaralanmaya neden olmadan Sderot girişinde karaya bir roket, hiçbir zarar bulundu. Neyse ki açık bir alanda düştü.”
Patlayıcılar mühendisler hala ikinci bir arıyorsanız, dedi. “Bu son 24 saat içinde roket ikinci dalga olduğunu. Bir roket dün ateş ve Eşkol Bölgesi’nde indi.”
İsrail Savunma Kuvvetleri savaş uçaklarının doğru Salı günü Gazze’de iki terör hedeflerini vurdu dedi, ama Filistin güvenlik yetkilileri grev ölen veya yaralanan olmazken, boş arazi çarptığını söyledi. Gazze’den fırlatılan roketlerin çoğunluğu İsrail’de açık alanlara hassasiyet ve burun dalış yoksundur.
Savunma Bakanı Moşe Ya’alon roket ateşi için Gazze yönetir İslamcı suçluyoruz ve İsrail’in askeri müdahalesi haklı, Hamas’ın ateş püskürdü.
“Biz herhangi bir yangın bizim sivillere ya güçlerine damlayabilir izin vermez” dedi.
Hamas Halid İbn Al-Waleed adlı bir grup İsrail’e yeni lansmanları sorumluluğunu üstlenen söyleyerek, roket saldırısında rol yalanladı. Hamas grubuna hiçbir bağlantısı bulunmadığını belirtti.
Şam’da Suriye hükümeti de Ya’alon ayrıca havalandırmalı öfke, İsrail tutulan Golan Tepeleri’nin, Suriye kendi olarak iddia edilen bir alanda sözde bir saldırı için sorumlu tutuyorum.
“Bildiğim kadarıyla biz ilgili olarak, Suriye’de rejim kendi topraklarında oluyor ve yangın reaksiyon olmadan İsrail toprakları üzerine düşmesine izin vermez herşeyin üstünde bir vekildir” dedi.
Ya’alon savunma güçlerinin sözde saldırı gecede kaynağı yok dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir