Yen Bank of Japan deflasyon yenmek için kararlılığını vurgulamak için yeni genişleme politikasının başlatılması için hiç zaman kaybetmedi sonra slayt sürdürme, Pazartesi günü majör para birimleri bir dizi karşı yeni düşüşler yaşadı.

Merkez bankası Pazartesi günü işlemleri satın ilk devlet tahvili yapılan ve 10 yılı aşan vadeler ile beş ila 10 yıl vadeli ve tahvillerin 200 milyar yen ile tahvil 1TN yeni satın alacak dedi.

Dolar EBS işlem platformu göre, 98,85, Haziran 2009’dan bu yana en yüksek tam bir yen daha atladıktan sonra ¥ 98,54% 1 kazandı.

“Sabah büyük bir hamle sonra biraz sopa başladı, ama 100 alma olasılığı arttı,” Soichiro Tsutsumi, eWarrant Japonya Menkul KK bir tüccar söyledi.

Geçen hafta, yeni BoJ vali Haruhiko Kuroda merkez bankası, iki yıldan az ekonominin içine fiyatlarının BoJ tarafından borcun büyük alım beklentileri yükselirken tahvil faizleri düşen gönderilen bir kumar hakkında $ 1.4tn enjekte söyledi.

Analistler yeni para sel kısmen yen üzerinde aşağı yönlü baskı, yurtdışında yüksek gelir getiren varlıkları satın almak için Japon yatırımcılar tarafından kullanılan olacağını varsayabiliriz.

JPMorgan analistler yen şort bir sepet yeniden başlattığını ve BoJ agresif canlandırma planı açıklamasının ardından yen karşısında esnaf taşımak gibi Avustralya doları ve Brezilya reali tavsiye edildi bir istemci rapor yazdı.

Avustralya doları 102,32 ¥, Temmuz 2008’den bu yana en yüksek gidiş gelişleri sonra 102,12 ¥ de yen karşısında% 0.2 değer kazandı.

Euro kadarıyla 128,43 ¥ Ocak 2010 yılından en yüksek olarak tırmandı, Cuma günü geç saatlerde ABD düzeyleri daha% 0,9 daha yüksek 127,90 ¥, geri çekmeden önce.

Bazı analistler parlama-up avro sorunları bir yatırımcılar “güvenli sığınak” yen satın almak ve kendi slayt altında bir zemin koymak isteyen, riskten kaçınma kadar rampa söyledi. Diğerleri ABD’nin ekonomik iyileşme çatlakları belirtileri dolar tartın söyledi.

“Dolar karşısında 100 yen Başlarken sadece bir zaman meselesi … Ama ABD verileri biraz karışık oldu ve biz daha olumsuz veriler varsa, o zaman dolar-yen basınç altında gelebilir,” Etsuko Yamashita, Sumitomo baş ekonomisti söyledi Mitsui Banking.

Yen BoJ saldırgan canlandırma planı kutlamak için devam ayılar gibi Cuma günü ABD bordro bilgileri Underwhelming zorlukla Japon para birimi karşısında doların kazançlar bereli.

“Kuroda etkisini sadece hayal kırıklığı ABD verileri gölgesinde. Ben yen büyük engel ithalat ve Japonya’nın ticaret açığı yükselen maliyet dikkat insanlar olacağını düşünüyorum,” Soichiro Tsutsumi, eWarrant Japonya Menkul bir tüccar söyledi.

Bir zayıflayan yen 777.5bn yen ($ 8bn) o ay için rekor geniş Şubat ticaret açığı ile, Japonya’nın enerji ithalatının maliyeti hızlandırıldığını var.

BoJ geçtiğimiz hafta parasal teşvik, dünyanın en yoğun patlama başlattı beri, yen dolar ve euro hem de karşı% 6’dan fazla çöküntüye uğradı.

“Biz, onun% 2 (enflasyon) Hedefe ulaşmak için bankanın net taahhüdü verilen, ileriyi zayıflığı bekliyoruz” Barclays Capital analistleri dolar üç ay içinde 103 yen yükselen görmek sözlerine ekledi.

Hala sıkıca odak Japon para birimi ile diğer majör dövizler bir arka koltukta aldı.

Euro zayıf beklenenden istihdam artışı ABD ekonomisinin resmi bir gölge sonrasında Cuma günü 1,3040 $ seti yüksek iki haftalık yakın uçan, 1,2982 $ için dolar karşısında% 0.1 düştü.

Pazartesi günü biraz ekonomik verileri ile, yen karşısında aşağı yönlü baskı muhtemelen gün boyunca devam olarak görülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir