Bir Batı Yorkshire Polisi raporu “hiçbir kanıt” Jimmy Savile kuvvet ile olan ilişkisi ile tutuklama veya yargı korunmuştur buldu.

Ama Savile ve bazı subaylar arasında bir “kişisel dostluklar üzerinde aşırı güven” vurgulanır ve istihbarat alınmasında “hatalar yapılmıştır” dedi.

Kuvvet yardımcısı emniyet müdürü “biz kurban başarısız yaptım” itiraf etti.

Eski BBC şovmen tarafından taciz iddiaları Yüzlerce Ekim 2011’de ölümünden sonra ortaya çıktı.

Raporun yayınlanmasından sonra konuşan Yardımcısı Emniyet Müdürü Ingrid Lee şunları söyledi: “Onlar, aslında ona karşı bu iddiaları vardı Jimmy Savile, ile uğraşan insanlar bilmiyordum en ne bizim soruşturma öğrendim bu..

“Orada açıkça birlikte bağlı olması gereken mevcut bilgileri ve birlikte delil bağlama ile ilgili olarak mağdur başarısız yaptı ve biz yapılması gereken var.

“Diye bugün hayatta olsaydı, o cevap bir dizi soru olurdu hiç şüphe kesinlikle yok.”

Cuma Sabah Kulübü
Polis rapor Bağımsız Polis Şikayetleri Komisyonu geçirilen olacağını söyledi.

Çalışma newGreen adlı Batı Yorkshire Polisi yorum, İngiltere genelinde polis güçleri tarafından başarısızlıkları vurgulanan Polis Teşkilatı Majestelerinin Müfettişliği (HMIC) tarafından yayınlanan bir rapora sonra gelir.
Yardımcısı Emniyet Müdürü Ingrid Lee gücü Savile kurbanları başarısız oldu dedi
Batı Yorkshire Polisi (WYP) “Savile ile ilgili Batı Yorkshire bölgesinde işlenen 68 kurban ile ilgili şu anda 76 suç” olduğunu söyledi, ama bunların hiçbiri ölümünden önce kuvvet bildirildi iddia etti.

Dinleyin: ismini vermek istemedi Savile en arkadaşları, biri, polis memurları içeren sosyal toplantılar hakkında görüşmeler

Bu kurbanların genç zamanda beş yaşındaydı ve sekiz diğer dokuz veya altında yaşlarındaydı.

WYP Rapor Savile ön sesi bir kayıt suç önleme tavsiyeler sunan lamba Mesajları gelen yayınlandı konuşmak İşaretler adlı bir de dahil olmak üzere kuvvet en kampanyaları bir dizi için kullanıldı ortaya koymaktadır.

Rapor anda o “iyi iş yaptığı bir insan olarak halkın çoğu tarafından görülen” olduğunu vurguladı.

Bu “birkaç yıl içinde Savile ve bazı subaylar arasında geliştirilen kişisel dostluklar üzerinde aşırı güven” ile ilgili endişeler vardı sonucuna vardı.

“O (Savile) o tanıştığı insanların çoğu aldatılmış böyle bir şekilde onun kamu kişiliği yönetmek başardı. O güven insanlar onu yerleştirilen kötü derecede sömürülen bir manipülatif bir adamdı.

Ana hikaye okumaya devam edin
Analiz
Danny Shaw
Içişleri muhabiri, BBC News
Bu cevap olarak rapor birçok soru olarak yükseltir.

Nasıl Batı Yorkshire polis o hayatta iken Jimmy Savile karşı herhangi bir iddiaları hiçbir kayıt var ama bu yana tarihsel kötüye şikayet onlarca aldık olabilir?

Neden sunum iddia 1998 “anonim mektup” sübyancı kuvvet veri tabanında girilen ve buna uygun olarak hareket değildi? Ve polis memurları ile Savile en dostluklar gerçekten ne kadar derinden gitti?

Daha sonra Yorkshire Ripper soruşturma için gizemli bir bağ bulunmaktadır: Sunum detayları dört “indeks kartları” vardı. Belki bir dedektif de dahil olabilir şüpheli.

Bunun için hiçbir kanıt – ama gözden güçle Jimmy Savile ilişkileri tam hikaye kurmadığı huzursuz bir anlamda ekler.

“Bu onun kurbanları için biraz teselli ve WYP hızlı öğrendim ve uygulanması gereken dersler vardır kabul ediyorum.”

‘Kontrol yapılmadı’
Soruşturma kapsamında görev yaparken memurları düzenli Leeds onun düz katıldığı raporları sonra, rezil yayıncının “Cuma Sabah Kulübü” baktı.

Raporda şöyle dedi: “söylenti ve bu toplantının çevreleyen spekülasyon rağmen, hiçbir kanıt herhangi bir polis uygunsuzluk veya görevi kötüye kullanma tespit edilmiştir.”

Mart ayında yayınlanan HMIC raporda polis güçleri şikayet yanlış kullanılmış ve birbirleriyle bilgi paylaşımında güçlerin Savile ve vurgulanan hataları yakalamak için fırsat kaçırdığını söyledi.

2007 yılında, Surrey Polis onun Duncroft Okulu’nda soruşturma ve 1964 kadar uzanan şüpheli suçların soruşturma ile bağlantılı olarak Savile ile ilgili düzenlenen ne kayıtlarını kontrol etmek için Batı Yorkshire kuvvet istedi.

Son raporunda bu istek almıştı sonra bile, “WYP yerel suç önleme kampanyalarının bir parçası olarak onu kullanmaya devam dedi.

“Bunun nedeni bilginin bölümler arasında paylaşılan değildi, orada bu bilgilerin etkisi hiçbir tanınması ve hiçbir kontrol Savile hizmetleri güvence istihbarat sistemleri yapılmıştır.”

Bu gözden geçirme, öneriler Savile 1970’lerde Yorkshire Ripper soruşturma bir “ilgi kişi” oldu incelenmiştir.

Onlar için konuşulan olmuştu erkekler hakkında bilgi kayıt binlerce kart bulundu, ancak aynı zamanda çok sayıda kayıt beri tahrip edilmiş bulundu.
Jon Christopher, Batı Yorkshire Polisi Federasyonu: “her yerde kaydedilmiş bir şey varsa, aksi ispat etmek son derece zor”
Rapor ısrar ediyor: “Onlar yetersiz bilgi içeren ve Savile soruşturma ekibine bir ‘ilgi kişinin olup olmadığını göstermez.

“Bilgiler şu ismini, doğum tarihi, ev adresi ve çeşitli referans numaraları oldu. Bu soruşturma evrak 1980’lerde tahrip edilmiş büyük bir kısmı olarak referans numaraları alaka kurmak mümkün değildi.”

Ama yorum şunları söyledi: “Bir kart ‘Ripper iletişim yapmak isteyen gerekir polis için bir aracı olarak hizmet vermeye Savile atıfta yapmak yok.”

WYP yorum sonucunda, ayrı bir soruşturma Leeds Vice Squad 1980’lerde iki kız Savile tarafından uygunsuz saldırı iddiaları bakmış dair raporlar içine gerçekleşecek.

Kuvvet yer alan soruşturma herhangi bir kayıt olduğunu söyledi, ama “bilgi bir soruşturma Savile içine yapılmıştır yaptığı iddiasını net bir emekli polis memuru geldi” olarak IPCC, konuyu atıfta bulunmuşlardır.

Ana hikaye okumaya devam edin
Jimmy Savile sorular

Savile ve başkalarına karşı cinsel istismar iddiaları Çalışma Yewtree Scotland Yard ceza soruşturması sunumu ile bağlantılı
BBC soruşturma Savile hakkında Newsnight raporun bırakarak üzerinde yönetim hataları içine eski Sky News başkanı Nick Pollard tarafından yönetilen
BBC soruşturma Savile kariyeri ve mevcut çocuk koruma ve ihbar politikalar sırasında kurum kültürü ve uygulamaları içine eski Temyiz Mahkemesi hakimi Dame Janet Smith tarafından yönetilen
Dinah liderliğindeki BBC soruşturma geçmişte cinsel taciz iddialarının ele içine QC Rose
1988 yılında yüksek güvenlikli psikiyatri hastanesi Blanchard yönetimi nezaret bir “Çalışma Grubu” kurşun Savile atanmasında kendi davranış içine Sağlık soruşturma Bölümü
Kraliyet Savcılık Servisi tarafından alınan kararlar içine Başsavcılık’a yorum Müdürü 2009 yılında Savile takipsizlik
Pollard İnceleme
İş, Çalışma ‘Dinah Rose’ İnceleme Saygı
‘Hatalar yapılmıştır’
Ayrı bir IPCC sevk Batı Yorkshire Polisi gönderildi 1998 yılında Scotland Yard imzasız bir mektupta, ile ilgilidir.

Bu Savile bir “gizli hayat” vardı ve “derin işlenen sübyancı” olduğunu iddia etti.

Değerlendirme ekibi faks ile Batı Yorkshire Polisi için mektup gönderdiğiniz adres inanılan Büyükşehir polis memuru konuştu.

O kuvvet için “benzer nitelikteki” diğer harfler bir dizi gönderdi söyledim, ancak raporda Batı Yorkshire ve Metropolitan Polis (MPS) tarafından aramalar onları bulmak başaramadı söyledi.

“Yorum bu hatalar WYP kaydedilir ve Savile ile ilgili bazı istihbarat ele nasıl yapılmıştır buldunuz.

“1998 ‘süreci değerlendirmeleri, mevzuat, yeni teknoloji ve performans yönetimi ile tüm etkili ve güçlü bir istihbarat ve bilgi yönetmek için WYP donatmak için getirilmiştir.

“Ancak sorunlar hala WYP 1998 yılında MPS tarafından iletilen Savile ile ilgili anonim mektup ele nasıl meydana geldi.”

‘Ciddi sorunlar’
Savile kurbanlarından 40, Alan Collins, temsil eden bir avukat raporu “kadar katmıyor” dedi.

Istihbarat vardı Bu noktalar katılmak için başarısız ile ilgili tüm Bu kasıtsız olarak koruma var “, ama bu istihbarat Savile polis güçleri etrafında halkalar çalıştırmak mümkün bu yüzden, paylaşılan veya kullanılmamıştır:.. Bay Collins söyledi.

“Ben [Savile ile] bu ilişki olmasaydı düşünüyorum ve polis memurları sonra belki mevcut kanıtlar bir keskin gözle baktı olurdu, çünkü onlar onun ünlü ile uğraşan kim at gözlüğü takmış değildi. ”

Batı Yorkshire polis ve suç komiseri Mark Burns-Williamson “raporundan kaynaklanan ciddi sorunlar” olduğunu söyledi.

“Ben şimdi yeni emniyet müdürü öğrenilmesi gereken ve önerilen eylemleri kurban vermedi neden daha iyi anlamak için yüksek profilli bireyler ve ciddi bir çalışma ile başa çıkmak için yeni düzenlemeler de dahil olmak üzere, uygulanmasını emin olmak gerekir dersleri ile görüşecekler Savile hayattayken zaman öne çıkıyor, “dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir