Günümüzde her yaştan insanda görülebilen kabızlık hastalığı günümüzde kısa tedaviler sonucunda hastalık giderilmektedir. Kabızlık hastalığı tuvalete gitmemizi engeller ve vücudumuzda bulunan atıkların seyrek olarak atılmasına neden olmaktadır. Kabızlık nedenleri şunlardır; yeterince sulu yemek yememe, bağırsak tıkanıklıkları, sindirim sistemi bozuklukları gibi belirtileri gözlemlenmektedir.

Kabızlık Nedir, Nasıl Tedavi Edilir

Bunun yanı sıra günün büyük bir bölümünü oturarak geçiren insanlarda kabızlığın görülme oranı fazladır. Bebeklerde ve yaşlı insanlarda sıklıkla görülmektedir. Kabızlık durup dururken oluşmamaktadır. Bir hastalık sonucunda kabızlık hastalığı meydana gelmektedir. Öncelikle tedavi edilirken kabızlığa neden olan hastalık tespit edilir ve gerekli tedavi uygulanmaktadır. Bilinmeyen ilaçların kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Kabızlık hastalığına yakalanan insanlar müshil ilaçları almaktadırlar. Bu ilaçlar pek tavsiye edilmez bunun sebebi kabızlık hastalığı daha kötü sonuçlar doğurmasından kaynaklanmaktadır. Doktora gitmeyen insanlar veya gidemeyenler bol bol sıvı tüketmeleri gerekmektedir.

Sulu yiyecekler yemeliler ve kuru yiyeceklerden olabildiğince uzak durmaları gerekmektedir. Kabızlığa yakalanan insanlar doktorlara başvurmaları gerekmektedir. Doktora gidemeyen insanlar bitkisel tedavilere başvurabilir. Ceviz yaprağından yapılan çay her sabah içilerekten hastalık önlenebilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir