Kemoterapi ilaçları düşük-daha-öngörülen dozlarda var Kanada’da 1,200 hasta yakın yetkililer, bu hastalarda üzgün ve hayat kurtarıcı ilaçlar nasıl işleneceğini potansiyel kaygıları yükseltmek için emin bir durumda, Salı söyledi.
Londra Sağlık Bilimleri Merkezi, Windsor Bölge Hastanesi, Lakeridge Sağlık ve Peterborough Regional Sağlık Merkezi: Kanser Bakım Ontario, bir devlet kurumu, 990 hastada dört hastanelerinde etkilediği bildirilmiştir.
Başka bir 186 hasta New Brunswick Saint John Bölge Hastanesinde dozun edildi, hastane sözcüsü Janet Hogan söyledi.
Söz konusu ilaçların Kanser Bakım Ontario göre, ilaç üreten ve etiketler bir tedarikçiden hastaneler tarafından satın alındı.
Tedarikçi Marchese Hastane Çözümleri olarak tespit edilmiştir, bir şirket sözcüsü söyledi.
“Biz herhangi bir soru yaptığımız işin kalitesi hakkında ortaya olduğunda derin endişe tabii ki,” şirket yaptığı açıklamada. “Bu sorunun Bizim ön soruşturma biz layık onur duyuyoruz sözleşmenin kalite özellikleri bir araya geldi emin olmak için bize yol gösteriyor.”
Hindistan ellerini jenerik ilaçların büyük bir zafer Kadın bir hafta Kanser hasta hastanede evliler tek maraton tamamlar
Siklofosfamid ve gemsitabin yer sorunu, geçen ayın sonlarında keşfedildi.
Gemsitabin, meme, yumurtalık, pankreas ve akciğer kanserlerin tedavisinde de kullanılabilir yaparken Siklofosfamid, tipik olarak, yumurtalık, göğüs, kan, lenf sistemi kanseri tedavi etmek için kullanılır.
Yeni geç evre meme kanseri tedavisinde onaylanmış
“O kemoterapi hazırlanması dikkat ve teslimat karmaşık bir süreçtir ve bu karmaşıklığın bir sonucu olarak, potansiyel hata kaynakları vardır önemlidir,” Dr Carol Sawka, Kanser Bakım Ontario klinik programları ve kalite girişimlerinin başkan yardımcısı, dedi bir deyim.
“Ontario, biz hata bu potansiyel kaynakları en aza indirmek için ve biz o hasta güvenliği ve yüksek kaliteli bakım odak ve sistem gücü sağlamak için devam edecek birçok adım koyduk.”
Diye CNN ve CNN bağlı CTV konuştu Sawka davayla ilgili daha fazla ayrıntı verilmedi.
O intravenöz olarak tatbik edilir ilaçlar ile sorun ilk olarak bir eczane teknisyeni tarafından belirlendiğini söyledi.
“Biz hastane ile çalışıyoruz ve gerçekten çok dikkatli bu gidip hatanın nedenini belirlemek için denemek için tedarikçi ile çalışıyor olacak,” Sawka CNN söyledi.
O her kişi ve her tedavi farklı olduğunu vurgulayarak, sonuçlar hastalar için ne olabileceğini hakkında yorum yapmaktan kaçınan.
CTV konuşan Sawka underdosing aralığı% 3 olması gereken olandan% 20 daha az olduğunu tahmin.
Etkilenen hastalar ve aileleri bu hafta hatalarının bildirileceğini edilmektedir.
“Biz onu öğrenmek istiyorum. Tekrar bu asla emin olmak istiyorum,” Sawka ortaklık söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir