Bilim adamları sembolik bir eşik ile kırdı atmosferdeki karbondioksit düzeyleri sonra iklim değişikliği konusunda harekete geçmeye dünya liderleri çağırıyoruz.

Hawaii ABD devlet kurumu laboratuarda günlük CO2 okuma ilk kez milyonda 400 parça tepesinde.

Sir Brian Hoskins, İngiltere merkezli bir Royal Society de iklim değişikliği başkanı, bu rakam “eyleme hükümetler sarsıntı” gerektiğini söyledi.

Çin ve ABD temiz teknoloji üzerinde işbirliği için bir taahhüt yaptık.

Ancak BBC çevre analisti Roger Harrabin AB sorunu kapalı destek olduğunu söyledi ve ucuz fosil yakıtlar sanayi için cazip görünüyordu.

Mauna Loa Volkan oturur laboratuvar, 1958 kadar uzanan gaz konsantrasyonunun sürekli kayıt içine kendi numaralarını beslenir.

‘Aciliyet duygusu’
Karbondioksit son on yıl içinde gezegendeki sıcaklık yükseltmek için sorumlu insan yapımı sera gazlarının en önemli olarak kabul edilir.

İnsan kaynakları, kömür, petrol ve doğal gaz gibi fosil yakıtların yanması esas gelir.

İngiltere’de Bakanlar CO2 emisyonlarının azaltılması küresel liderlik iddia ve davayı takip için diğer ülkelerin çağırdılar.

Sir Brian Hoskins aciliyet daha büyük bir anlam gerekli olduğunu söyledi
Ama resmi İklim Değişikliği Komitesi (CCC) geçen ay İngiltere’de diğer ülkelerde CO2 üretmek mal ithal olduğu için iklim ısıtma doğru İngiltere’nin toplam katkısı, arttığını söyledi.

CO2 400ppm üzerinde düzenli olarak son kez 3-5000000 yıl önce – modern insan var olmadan önce.

Bilim adamları iklim o zamanlar da bugün çok daha sıcak olduğunu söylemek.

Profesör Sir Brian Hoskins, Imperial College London’da İklim Değişikliği için Grantham Enstitüsü Müdürü, iklim değişikliği ile mücadele konusunda aciliyet daha büyük bir anlam gerekli olduğunu söyledi.

“Biz son milyon yıl üzerine milyonda 180 ile 280 parça arasında gitti, atmosferdeki karbondioksit miktarını etkileyen başlamadan önce,” dedi.

“Şimdi, son 50 yıl içinde Sanayi Devrimi ve bugüne, biz 400 bir seviyeye fazla% 40 oranında bu seviyeye kadar aldım ve bu muhtemelen dört milyon yıldır bu gezegende görülmedi.

“Ama tüm dünyada şeyler oluyor orada, bu bütün azap ve kasvet değil,” diye ekledi.

“Çin çok yapıyor. Onun son beş yıllık plan gerçekten büyük atılımlar yapar.”

2011-2015 için Çin’in planı büyüme 30 yıl tarafından yapılan hasar geri ve yenilenebilir enerji kullanımını artırmak içerir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir