Kolanın Başlıca zararları,mideye zararları,kalbe zararları

  Bildiğimiz kola’yı evimizde veya herhengi bir cafe’de,retaurantta birçok yerde çok miktarda tüketmekteyiz.Koa tüketenlerin %90’ı kolanın zararlarından haberi olmadan tüketmektedir. Biz insanlarlar zararını görene kadar zevk alarak yeriz içeriz fakat hastalandığımızda ise çok pişman oluruz.Bu gibi durumlara düşmemek için sağlık sorunları yaşamamak için kola tüketmemelisiniz.Herşeyin fazlasında zarar ortaya çıkmaktaır.Az ve öz tüketin.Bir bardak kola içerisinde bulunan toksini insan vücudu tam 1 haftada yani 7 günde atamıyor.Bunun zararlarını siz kafanızda canlandırın.Kolanın rengini tutturmak için içine renklendirici boyalar katılmaktadır.Bu boyalarda %100 kanser etkisi bulunmasına rağmen biz insanlar su gibi tüketmekteyiz.

Kolanın normal şartlara bakılarak yasaklanması gerekmektedir.Kolayı içtiğimizde direk midemize gider.Kolanın içinde bulunan asit ne olacak peki? midenizi yakarak yaralar oluşturcak ve mide kanserine kadar yol açabilecek.Kola içersinde inanılmaz derecede şeker buunmaktadır.Bunu kendinizde deneyebilirsiniz.Şeker hastalığı bulunmayan bir insan kola içtikten 5 dakika sonra şekerini ölçsün ve normal değerden ne kadar yüksek olduğıunu kendi gözlerinizle görün.

Kolayı çok tüketmeniz sonucunda mide bulantısı başlar.Bunun nedeni nedir içinde bulunan fosforik asit.vücudunuzun şeker ihtiyacının 100 katı daha fazla şeker olduğu için vücut dengesi bozulur ve mide bulantısı başlar.

Kola içtiğiniz ilk 20 dakikada kan şekeriniz yükselir ve insülin şeker salgılamaya başlar bundan dolayı pankreasa yüklenir ve oluşan yağı tüketemediği için akciğerde yağlanma meydana gelir.

Yabancı Ülkelerden birinde kola içme yarışması düzenlenmiş.En çok içene ödül tabi bir kaç kişi katılmış adan şişeyi içmiş içmiş içmiş ve olduğu yere yığılıp kalmış.Asit boğazını ve bademciklerini tamamen yakıp bitirmiş.Midesini derek yaralar oluşmuş, mide kanaması başlamış,vücudun şeker oranı aniden yükselmiş ve adam 5 dakikanın içinde ölmüş.

En çok kola tüketen Ülkelerden biriyiz artık buna bir son vermeliyiz sağlığımızı koruyarak yediklerimizin ve içtiklerimizin zararını ve faydasını bilelim bilinçli bir tüketici olarak yaşayalım.Dikkatsizlik ve önem vermemek yüzünden hayatımızı kaybetmeyelim…!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir