02. Kasım 2011 · 3 comments · Categories: Bitkisel

Kombu çayı nedir? Faydaları nelerdir.

   Kombo çayının inanılmaz etkileri vardır.Kanser hastasını bile ayağa kaldıran bu çay doktorlar tarafındanda tavsiye edilmektedir.Vücudunuzun bağışıkık sistemini güçlendirerek dışarıdan gelen etkenlere karşı dayanıklılık sağlar.Kalp ve damar hastalıklarından korur.Kan dolaşımını hızlandırır.Sinir sistemini ve kalp atışını düzene sokar.Kolestrol ve şekeri dengede tutar.

Zayıflatma özelliği bulunan bu çay birçok hastalıkta kullanılmaktadır.Vücuttaki alerjilere karşı bağışıklılık kazanır.Deriyi sertleştirir.Kanseri önler ve tedavi uygular.Cildinizdeki çalışöayan organlarınızı harekete geçirerek çalışmasını sağlar.Böbrekler hastalığı gibi etkenleri yok eder tedavisini uygular.İnsan vücudunda antibiyotik etkisi vardır.Zararsız bir bitkidir.Kullanılması basittir.Mikroplardan oluşmuş ishali giderir.Yorgunluk,bitkinlik ve uykusuzluk gibi etkenleri ortadan kaldırır.İnsan vücuduna bilinmez bir aktiflik verir.

Görmeyi kuvvetlendirir.Cinsel iktidarsızlığı yok eder.Bağırsaklarda ve böbreklerde oluşmuş herhangi bir etkeni yok etme ve o organı besleme özelliğine sahiptir.Vücut ağırlığını düzenler.Adele ve baş ağrılarının giderilmesinde etkili bir çözümdür.Saçların dökülmesini,kırılmasını önlerken gri saçlara çok güzel canlılık katar ve güçleştirir.Susuzluğu giderir.Vücutta oluşmuş mantar vs. etkenleri yok eder.Hemoroidin geçmesinde etkilidir ve oluşmasını engeller.Menepoza giren kadınların rahatsızlıklarında yardımcı olur.Tansiyon hastalarının tansiyonunu dengede tutar.

Deri üzerlerinde bulunan yaraların iyleşmesinde önemli etkisi bulunmaktadır.Ciltteki kırışıklıkları,sivilceleri,siyah noktaları ve bunun gibi birçok etkeni ortadan kadırarak yok eder.Ömrü uzatır.

Kombo çayı nasıl yapılır?

Malzemeler

 • 3 Lt kadar temiz su
 • 1,5 su bardağı toz şeker
 • 10 paket siyah çay
 • 4 poşet şeftali aromalı poşet çay
 • kombucha mantarı

Hazırlanışı

Paslanmaz çelik yada bor cam tencerenin içerisine suyu koyun ve iyce kaynatın.Kaynadıktan sonra içerisine şekeri ilave edin ve 5 dakika kadar kaynatın.Poşet siyah çayı ve şeftali çayını karıştırp 15 dakika demleyin.Çay poşetlerini çıkarın çayın oda sıcaklığına gelmesi için bekleyin.Yapmış olduğunuz karışımı geniş bir borcama koyun kabın büyük olması çok önemlidir.Demleme çayının içene kombucha mantarını ekleyin.Kombucha çayı yapılırken mantarın yukarı doğru çıkmasını bekleyin.Buişlem 1 gün sürebilir.Çıkmazsa çok temiz elle yukarıya çıkarın.Bırakın kabın ağzını bir tülbentle kapatın ve etrafına lastik geçirin ılık ortamda bekletin.(23 derece olması yeterli)Kenti tadınıza göre 4-8 gün bekletmelisiniz.İçine şampanya veya bira ilave edin bu alkol bu karışıın sirkeye dönüşmesini sağlayacaktır.

Kombu çayının hiçbir yan etkisine rastlanılmamıştır.Aksine diğer zararlı kimyasallara göre çok etkili ve sağlıklı bir bikisel çaydır.Hastalığı olan içsin diye diğil herkes kullanabilir.

3 yorum

 1. AHMET İDRİS ULUTAŞ

  TÜM KOMBUCHA İÇENLERE MÜJDE
  ARTIK KOMBUCHA NIZI KENDİ EVİNİZDE KENDİNİZ YAPABİLMENİZ İÇİN
  KOMBUCHA MANTAR VE STARTER KITLERİMİZ PAYLAŞIMA SUNULMUŞTUR. FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ.ADANA-05379353475-MAİL:ahmetidrisulutas@gmail.com

  Reply

 2. kombuchakulturu@gmail.com evde kombucha isteyenlere mantarını ve başlangıç sıvısını gnderebilirim

  Reply

 3. semra erdogan

  10 paket çay nasıl oluyor bursuru paket çayların boyutu var

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir