Kraliçe Beatrix ülkenin hükümdar olarak 33 yıl sonra tahta onu son tam gün geçirdim gibi bir bölüm Pazartesi Hollanda tarihinin kapanış.
Salı sabahı Beatrix Hollanda 120’den fazla yıl oldu ilk kralı olacak onun büyük oğlu, Willem-Alexander, için teslim, feragat edecek. Kraliçe daha sonra Pazartesi günü bir televizyon konuşmasında vermek nedeniyle oldu.
O Kraliçe Günü, giyinmek ve partiye tüm Hollanda her yerinden insanlar için bir bahane olarak bilinen ulusal tatil istifa. Yeni kralın üniforma 1813 yılında Napolyon işgal sonunda kutlamalarına bir yılın yüksek noktası olacaktır.
75 yaşındaki hükümdar bu yol için yeni nesil için zaman olduğunu söyleyerek, Ocak ayında onu feragat duyurdu. “Ben her zaman ülkemizin hizmetindedir ve benim kraliyet için madde eklemek için benim görev uygun olarak hayatımın büyük bir parçası koymak edebilmek için olağanüstü bir ayrıcalık olarak kabul var,” Beatrix zamanda dedi.
Hollanda Kraliçesi Beatrix tahta tahttan için
“Bugüne kadar, bu güzel görevi bana çok tatmin edici vermiştir. Bu sevinç ve ulusal gurur şikayetlerini ve paylaşmak zamanlarda sempati, insanlara yakın hissetmek ilham verici.”
. O ve Prenses Maxima tam olarak gelecek görev için hazırlanan 30 Nisan bu yıl oğlum, Orange Prensi benim krallık geçecek, Bu büyük bir güven ile “Onlar özveri ile ülkemize hizmet edecektir:. Diye devam etti , sadakatle anayasa hizmet ve tüm yeteneklerini kendi krallığı için madde vermek ile. ”
Hollanda Başbakanı Mark Rutte ekledi: “kraliçe yerine getirdiğini herkes o insanlar dokundu ve onun bilgi ve deneyim ve onun büyük ilgi ve katılımı ile öne doğru yardımcı olduğunu kabul edecektir.”
Hollandalı medya kraliçe geçen yıl Avusturyalı bir kayak merkezi çığ yaralandı onu ikinci oğlu Friso, daha fazla vakit geçirmek için feragat olduğunu iddia etmiştir. O bir Londra hastanede komada kalır.
Prens Willem-Alexander o Leiden Üniversitesi’nde tarih diploması aldı Galler ve Hollanda, eğitim gördü. 1985 ile 1987 Hollanda Kraliyet Donanması görev yaptı. Hollanda tahtının ilk kişiye verilen başlık – – Orange Prensi gibi o sürdürülebilirlik ve yenilik ilgi olmuştur.
O Buenos Aires, Arjantin doğumlu Prenses Máxima, ile evli. O ekonomi bir derece vardır ve HSBC ve Deutsche Bank için çalıştı. Çift 11 yıllık evli ve üç kızı var olmuştur.
Geçen hafta birkaç Willem o kural için tasarlanmıştır nasıl yola hangi ilk ortak televizyon röportaj verdi. “Ben ülkede istikrar için de süreklilik anlamına gelir ve benim önceki, geleneği üzerine inşa tüm geleneksel şeyden önce bir kral, … aynı zamanda birlikte bağlamak ve temsil edebilir 21. yüzyılda bir kral olmak istiyorum bir bütün olarak toplum. ”
O yapmak amacıyla sordu, Willem NOS devlet yayın söyledi: “Eğer insanlar desteklemek ya da ayrı bir önem ve değerli olaylara varlığı vererek ve ihtiyacı olan insanlara destek vererek, yardıma ihtiyacım var burada mevcut olarak.”
Salı günkü törende Bir önemli yokluğunda 1976-1983 Arjantin askeri diktatörlük sırasında bir bakan olan yeni kraliçe babası Jorge Zorreguieta, olacaktır.
Prenses Maxima ailesi katılmayacaklarını söyledi ona yemin kraliçesi olarak, çünkü babasının tartışmalı geçmiş.
Prenses NOS söyledi “Bu anayasal bir olay, kocam kral olur ve sorunları var, özellikle babam, oraya ait olmayan zaman,” dedi. “O benim babam kalır, biz hala bizim özel anlar tadını çıkarın.”
Mark Saunders, bir kraliyet biyografi, o yeni kral çarptı ve onu yakışıklı ve rahat olduğu bulduğunu söyledi. “Ben koşulların garip tanıştım,” dedi. “Ben Estonya ve Norveç arasında sıkışmış bir feribot vardı. Bana belki (tekne) kurtulmak gereken bazı tavsiyeler verdi bu genç hoş bir adam konuştu. Ben bu Veliaht Prens Willem olduğunu keşfetti ancak ondan sonra oldu. Hatırlıyorum Bu şimdiye kadar tanıştığım en ‘non-kraliyet’ kraliyet olduğunu. Ben birçok tanışmadım, ama hoş bir adam olduğunu düşünerek.
“O da sadece 46 genç – bu yüzden dünyanın en genç hükümdar var – gri ya da kel değil tek”
Saunders o Beatrix aksine, İngiltere Kraliçesi Elizabeth, çünkü onun arkasında tarihin 1000 yıllık, feragat asla inandığını belirtti. “(İngiltere’nin kraliyet) onlar 1066 Norman Conquest gider kural ilahi bir hakkı, olduğuna inanıyorum. Onlar zincirini kırmak asla,” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir