Onun başkenti Pyongyang elçilikler anlattı Cuma günü, Kuzey Kore savaş durumunda kendi personelinin güvenliğini garanti edemeyeceğini, askeri çatışma korkularını yükseltmek için çalıştı. O Güney ile birlikte faaliyet gösterdiği – – dördüncü gün için basıncı artırmak için kararlı olduğunu bir başka işareti olarak, Pyongyang Kaesong sanayi kompleksi giren Güney Koreli yetkililer engelleyen yasağı genişletildi.

Seul Bir hükümet yetkilisi Kuzey yabancı diplomatların göçü dair hiçbir uyarıya rağmen, orada olduğunu söyledi. “Biz Pyongyang bırakmak hakkında herhangi bir yabancı misyon var inanmıyorum,” resmi Yonhap haber ajansına verdiği demeçte. “Çoğu yabancı hükümetler gerginlik ratcheting bir yolu olarak Kuzey Kore mesajı görüntülemek.”

ABD’li yetkililer, Kuzey Kore’nin doğu kıyısında iki orta menzilli füzeleri taşındı yönündeki haberleri doğruladı olarak elçilikler mesajı geldi. 1.865 kilometre menzile sahip Musudan füzesi, Güney Kore, Japonya ve Pasifik Amerikan üsleri çarpıcı yeteneğine sahiptirler. Olası lansmanları testleri ziyade hedef grev olması bekleniyor, ve 15 Nisan tarihinde Kuzey Kore’nin kurucusu Kim Il-sung, doğumunun 101. yıldönümü ile aynı zamana denk olabilir.

Buna karşılık, Güney Kore kıyılarının hem gelişmiş radar sistemleri ile donatılmış Aegis destroyer gönderdi. ABD daha önce Guam füze savunma sistemlerinin konuşlandırılması, kimin askeri üsler Pyongyang hedef olarak belirlemiştir ABD Pasifik bölgesinde hızlandırmak söylemişti. Washington’daki yetkililer Kuzey mobil rampaları iki füze monte ettiğini teyit için ölçülen yanıt sundu. “Biz tabii ki Kuzey Kore füze başlatmak için hazırlıklar yapıyor olabilir ve biz yakından bu durumu izliyoruz ki raporlarını gördüm,” Beyaz Saray basın sekreteri Jay Carney dedi. “Ve biz onlara böyle bir eylemde görmek için sürpriz olmaz. O kavgacı, yararsızdır ve yıkıcı söylem ve eylemlerin mevcut desen uygun olacaktır.”

ABD Güney Kore ile ortak askeri tatbikatlar sırasında bölgedeki deniz ve hava gücünün uzun bir ekran sonra gelen diplomatik sıcaklığını düşürmek için çalışır. Pyongyang işgali için hazırlıklar olduğu ayın sonuna kadar çalıştırmak yıllık matkaplar, kınadı.

Kuzey Kore medyası “ücretleme delişmen nükleer savaş manevraları”, ABD ve Güney Kore suçlayarak, hafta sonu dramatik açısından soğukluğa açıklamak için devam etti.

“Bu bir önleyici grev yoluyla buna karşı bir nükleer savaş tutuşturmakla amaçlayan,” Minju Joson, bir hükümet günlük gazete, dedi. “Hakim durumun yeni bir savaş, nükleer bir savaş, yarımada üzerinde yakın olduğunu kanıtlıyor.”

Kuzey Kore’nin füze denemelerinin umudu aralığında kolayca Japonya, endişe vericidir. Tokyo’da, Yoshihide Suga, bir hükümet sözcüsü, Japonya’nın bir “kötü durum” senaryosu için hazırlık olduğunu söyledi, ve gerginlikler dağıtılmasında “önemli rol” oynamaya Çin ve Rusya çağırdı. Uzmanlar ve yetkililer, ABD’ye karşı nükleer bir saldırı, onun silah yeteneği gelişmemiş devlet verilen başlatmak için Pyongyang tehditleri reddettiler. Ama rejimin 3.000 üyesi siber savaşla birimi için çalışan bir ilticacı göre, Cyberattack ile yaygın aksamalara neden olabilir.

Rejimin sonraki hamlesini bilgi ve yaymak virüs çalmak ABD bilgisayar ağları kırmak için olabilir, 2008 yılında Güney iltica Jang Se-yul, Observer söyledi. Kuzey Kore’nin hackerlar birkaç Güney Koreli bankalar ve yayıncılar da bilgisayar ağları felç olduğu yeni siber saldırılara arkasında olduğundan şüphelenilen.

“Kuzey Kore’nin güçlü CyberPower olduğunu göstermek istiyorum,” Jang dedi. “Onların ana hedef ABD, ve onlar 1990’larda varken dahil olmak üzere, yıl boyunca böyle bir şey için hazırlanıyor oldum. Onlar nasıl olacağını başarılı diyemeyiz, ama bu bir olasılık.”

1950 sonunda bir ateşkes üzerinde anlaşmaya yana iki ülke ayırdı ağır korunan arazi şeridi değil, bir barış anlaşması, – tehditlerin baraj askerden arındırılmış bölge sadece 54km Seul’de insanlar, cesaretini kırmak için başarısız oldu -53 Kore savaşı. Sokaklar yağmur ve soğuk havaya rağmen, Cumartesi günü araba ve her zamanki gibi alışveriş doluydu.

Güney Kore medyası da kendi kapsama alanı içinde ölçülmüştür. Kuzey Kore’nin nükleer reaktör Yongbyon yeniden başlatma geçtiğimiz hafta yemin zaman, Güney Kore gazeteleri konut alıcıları için vergi indirimi vermek için hükümet planları için daha fazla yer ayrılmış. Naver, ülkenin en popüler web portalı üzerinde, en çok okunan haber geçen hafta Ryu Hyun-jin, LA Dodgers için yaptığı ilk Güney Koreli bir beyzbol hakkında oldu. Rahat bir ruh hali hızla Güney Koreli bir askeri varlık ya tartışmalı deniz sınırı yakınındaki cephe adaların birinde yerelleştirilmiş bir saldırı durumunda değiştirmek istiyorsunuz.

Geçen hafta Güney yeni cumhurbaşkanı, Park Geun-hye, provoke eğer askeri sert geri vurmak söyledi. Onun selefi, Lee Myung-bak, 50 kişinin ölümüne neden olan bir donanma gemisi ve ada, 2010 yılında saldırılar onun yavaş yanıt için eleştirildi.

Korea Times gazetesinin başyazarı Kuzey ve Güney hem yaşayan uyanık olması nedeni vardı dedi. “Değil tek bir uzman öngörülemeyen rejimin sonraki hamlesi ne olacak kesin söyleyebilirim,” gazete söyledi. “Ancak bir şey kesin gibi görünüyor: özellikle Koreliler, Kore’nin biri tarafından yapılacak herhangi bir yanlış kararı ya da yanlış hesap riskleri omuz olacak Güney Koreliler, olacak.” Dehşet bu tesisin kapalı olmasına karşın Kuzey, dört gün boyunca Kaesong harekat bozulmuş olduğunu da vardı. Geçen hafta sadece Kuzey Kore içinde bulunan, kompleks içine sınır kapısı gelen Güney Koreli işçiler engelledi. Geçen hafta Kaesong kalmıştı 100 Hakkında Güney Koreliler fazla kalan 500 ile dün geri ödenecek.

Korean Herald Kuzey kompleksi her yıl kazanır £ 56m ülke “sabit döviz birçok karşılaştırılabilir veya daha iyi kaynağına sahip değildir” sözlerine ekledi, “hayır küçük bir miktar” olduğunu kaydetti.

Siyasi gerginlikler kısaca 2004 yılında açıldığından bu yana birkaç kez Kaesong harekat bozulduğu, ancak tam ve uzun süreli kapatma sınır ötesi ilişkileri çökmeye yakın olduğunu bir işareti olacaktır.

Seul üst düzey bir hükümet yetkilisi Observer söyledi “Güney Kore, çok ciddiye bu durum sürer”. “Biz Kuzey Kore tarafından küçük hamle bile izlemek gerekir. Aynı zamanda, biz bu işbirliği ve diyalog başlayabilir umuduyla Pyongyang ile güven inşa etmek istediğiniz sinyaller göndermeye devam edecektir.”

• Bu makalede, 7 Nisan 2013 tarihinde değiştirilmiştir. Özgün biz Kuzey Kore’nin Kaesong endüstriyel kompleks bir yıl £ 56bn Kazanılan söyledi. Bu rakam giderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir