Salı günü ilk lideri, Kuzey Kore 101. doğumgününü kutlamak için festivaller bir gün hiçe sayarak bir orta menzilli füze testi yürütecek olmadığını belirtileri açısından yakından takip edilmektedir Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore karşı dikenli yeni söylem, sunulan sonra uluslararası endişeleri.

Devlet medya Kore Halk Ordusu Yüksek Komutanlığı “düşmanca eylemler” için Güney Kore’den bir özür talep ve olmayan misilleme eylemleri her zaman olacağını tehdit bir ültimatom yayınladı söyledi.

KCNA devlet medya ajansı aracılığıyla geçirilmemesi deyimi,, sanat gösterileri, halk dansları ve merhum lideri Kim Il Sung saygı ödemek için dev bronz heykellere thronging kalabalıklar özellikli Kuzey Kore’nin başkenti şenlikleri bir gün sonra geldi

Yenilenen retorik Kim Il Sung ve merhum oğlu ve halefi Kim Jong Il, yakıldığı şehir Seul, yaklaşık 250 kişi tarafından protesto ile alevlendi. Bir protestocu Kim ailesi cetvelin üçüncü nesil atıfta bulunarak, “Kim Jong Un Out” yazan bir pankart taşıdı. Bu tür protestolar Güney Kore sıradışı değildir ve bu bir olasılıkla Kuzey misilleme için gerçek bir neden daha komşularıyla diyaloga katılma çağrılarına olumsuz tepki için bir bahane verdi.
Kuzey ifadesi bunun için özür diledi kadar Güney ile görüşmelerde herhangi bir teklifi reddetme söyledi “canavarca suç eylemidir.” Kuzey Kore genellikle ancak nadiren Kim Il Sung torunu ve Kuzey Kore lideri Kim Jong Un başkanlığında Yüksek Komutanlığı, adına, bu tür protestolar kınadı.

“Kukla yetkililerin gerçekten diyalog ve müzakerelerin isterlerse, büyük ve küçük tüm anti-Kuzey Kore düşmanca eylemleri için özür dileriz ve vatandaşlarımız pratikte tüm bu eylemleri durdurmak için kendi iradesini göstermelidir,” denildi. Kuzey Kore’nin resmi adı Demokratik Halk Kore Cumhuriyeti veya Kuzey Kore olduğunu.

Daha sonra, Güney Kore Savunma Bakanlığı sözcüsü Kim Min-seok Güney Kore yakından Kuzey Kore’nin hamle izlenmesi olduğunu söyledi ve herhangi bir saldırı için hazır oldu.

North tehdittir “üzücü,” Kim söyledi. “Bunun sebebi ne olursa olsun herhangi bir provokasyon başlattı eğer biz iyice ve kararlı bir Kuzey Kore cezalandırır.”

Yüzüncü – – Pyongyang öncesinde Kim Il Sung doğum son yıldönümü bir roket başlattı ancak bu yıl tatil traş buz ve benzeri, Pyongyang sakinleri performans salonları ve plazalar toplama ve sübvansiyonlu davranır yararlanarak, çok daha düşük anahtar olmuştur Cooler Soğuk havaya rağmen fıstık.

Pyongyang sakin Kuzey Kore Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri arasında devam eden askeri tatbikatlar üzerinde yayınladı misilleme tehditleri sabit akış çarpıcı bir karşıtlık olmuştur. Foal Eagle adlı manevraları, düzenli olarak yapılıyor olsa da, Kuzey Kore’nin nükleer kapasiteli B-2 hayalet bombardıman uçakları ve F-22 savaşçılarının bu yıl dahil edilmesi konusunda özellikle kızmıştı.

“Ultimatom sadece Güney ile konuşmaya istekli veya hazır olmadığını söyleyerek Kuzey Kore’nin yoludur,” Seul Ulusal Üniversitesi Barış ve Birleşim Araştırmaları Enstitüsü’nde Chang Yong-seok dedi. “Kuzey Kore görünüşte gelip bir süre için sınır ötesi ilişkileri gergin tutmak istiyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir