Kuzey Kore’nin ülkenin ana test sitesinde faaliyet işaretleri takip, dördüncü bir nükleer deneme yapmaya hazırlanıyor olabilir, Güney Kore’nin birleşmesi bakanı Ryoo Kihl-jae, Pazartesi günü yaptığı açıklamada.

Ryoo Seul Punggye-ri araç ve personelin artan hareketi kanıt elde ettiği ulusal meclisin de milletvekilleri ile bir toplantı söyledi, Yonhap haber ajansı dedi.

2006, 2009 ve 12 Şubat bu yıl – on – gerçekleşti ülkenin önceki üç kontrollü nükleer patlamalara nerede Kuzey Kore’nin kuzey-doğu kıyısında bir sitedir.

Güney Koreli bir gazete işçileri Punggye-ri başka bir test için hazırlanıyor ortaya çıktığını söyleyerek, adı açıklanmayan bir hükümet kaynağı aktardığı sonra Ryoo adlı geldi.

JoongAng Ilbo Güney Kore istihbarat sitesinde “emek güçleri ve araç aktivite artışı” tespit ettiğini söyleyerek olarak kaynak aktardı.

“Biz yakından üçüncü nükleer deneme öncesinde durumun çok benzer süregelen durum, takip ediyoruz. Biz bir nükleer test için gerçek bir hazırlık ya da sadece bize yığın daha fazla baskı için bir taktik olup olmadığını anlamaya çalışıyorlar ABD, “dedi.

Bir nükleer deneme umudu Pyongyang rejimi muhtemelen Çarşamba günü erken gibi doğusundaki kat bir orta menzilli füze başlatmayı planlıyor olabileceği yönündeki haberler üzerine yarımadasında gerginlik eklemek için kesindir.

Herhangi bir füze fırlatma yerine bir hedef grev daha bir test olması bekleniyor ve 15 Nisan tarihinde Kuzey Kore’nin kurucusu Kim Il-sung, doğumunun 101. yıldönümü tırmanma yer alabilir. Bir diğer önemli tarih 10 gün sonra Kore halkının ordusunun kuruluş yıldönümü.

Geçen hafta, Kuzey Kore, bu hafta Çarşamba’dan sonra çatışma tehdidine karşı güvenliğini garanti edemeyeceğini Pyongyang yabancı elçilikler uyardı ve onlara kendi sermaye personeli çekerek dikkate alması önerilir.

Kuzey Şubat ayında nükleer testine yanıt olarak BM uyguladığı yaptırımlar yana tehditlerin bir baraj başlattı. Ayrıca ayın sonuna kadar çalıştırmak nedeniyle Güney Kore ve ABD dahil askeri tatbikatlar tarafından kızdırdı edilmiştir.

Rejimi ABD anakara ve Pasifik kendi üslerine karşı nükleer bir saldırı başlatmak için tehdit etti, Güney Kore ile bir “savaş devleti” kendini ilan ve Seul ile askeri hattı kesti.

Geçen hafta, o girmesini Güney Koreli işçiler yasakladı Kaesong sanayi kompleksi – yarımadası ve Pyongyang için döviz önemli bir kaynak ayıran ağır silahlı sınırının hemen kuzeyinde bulunan ortaklaşa yürüttüğü kurumsal. Yasağı Pazartesi günü kaldı.

Kuzey son hamle Washington taviz kazanma umuduyla yaklaşan bir askeri kriz korkularını itmek için bir girişim olarak görülüyorlar. Rejiminin saldırı her türlü hazırlık için 1.2 milyon ordusunu seferber olduğuna dair işaretler vardır.

Personel ABD ortak şeflerinin Başkanı General Martin Dempsey, o Kuzey askeri harekete alacağını inanmadığını söyledi ama ekledi: “. Ben o olmaz göze alamam”

ABD Guam, Pasifik’te ABD topraklarına ileri bir füze savunma sistemi konuşlandırılması getirdi. Bu Kuzey belirli askeri provokasyona yanıt nasıl Güney Kore ile planlar hazırladı.

Müttefikleri “daha güçlü bir şekilde yakın geçmişte daha yanıt ama daha geniş bir savaşa dönüşmesinden önlemek amacıyla sınırlı bir şekilde” olacağını, New York Times, Pentagon yetkilileri gerekçe dedi.

Bir nükleer deneme, Kuzey Kore, Çin yardımını büyük bir alıcı ile büyüyen kızgınlık belirtileri öfke Çin göstermiştir hangi.

O hiçbir ülke, Pazar günü yaptığı konuşmada “bencilce çıkarları uğruna kaos içine tüm dünyada bile bir bölgeye atmak için izin ve olmalıdır” dedi Çin devlet başkanı, Xi Jinping, Kuzey Kore provokasyon değinmiştir.

BM genel sekreteri ile bir telefon görüşmesinde, Ban Ki-moon, hafta sonu, Çin’in dışişleri bakanı, Wang Yi, Pekin “Bölgede herhangi bir partiden provokatif sözleri ve eylemleri şiddetle karşı çıkıyor ve Çin’in kapılarına Sorun yapma izin vermez dedi “, bakanlığın web sitesine göre.

O kongre komiteleri önünde tanıklık nedeniyle olmuştu yere aniden Washington ziyareti iptal Güney Kore, General James Thurman, dayanır 28.000 ABD askerlerinin komutanı. Thurman Associated Press tarafından alıntı yapılan bir ABD askeri yetkilisine göre, bir “ihtiyatlı tedbir” olarak Seul kalırdı.

Personel Güney Kore’nin ortak başkanları, Genel Jung Seung-jo, başkanı, aynı zamanda evde artan gerginlikler ışığında daha sonra bu hafta Washington ziyareti iptal etti.

Dan Pfeiffer, Başkan Obama’nın bir danışmanı, Kuzey bir füze testi veya benzer provokasyon hazırlanmaları halinde idare “sürpriz olmaz” dedi.

Pfeiffer Kuzey “, onların eylemleri durdurmak, kendi uluslararası yükümlülüklerini yerine ve kendilerinin uluslararası topluma yeniden yalnızca olur ekonomik kalkınma onların belirtilen amaç, ne elde edebilirsiniz bir pozisyonda kendilerini koymak gerektiğini Bu Hafta ABC’nin anlattı “.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir