Ünlü oyuncu 26 Temmuz 1945’te dünyaya gelmiştir. Doğum yeri İstanbul olan ünlü sanatçı 67 yaşındadır. Ünlü oyuncunun okuyup mezun olmuş olduğu bölüm gazetecilik olmasına karşın tiyatroyu tercih ederek oyuncu olmayı seçmiştir. Tiyatro ile ilk tanışması ise 1962 yılında William Shakespeare tarafından 1599 ile 1601 yılları arasında yazıldığına inanılan Hamlet oyunu ile olmuştur.

Bu oyunda oldukça başarılı bir oyun sergilemiş ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Metin çekmez bundan 8 yıl sonra İstanbul şehir tiyatrolarında kadrolu olarak çalışmaya başlamıştır.

 

Metin Çekmez kendisine verilen rolleri gayet başarılı bir şekilde canlandırmış ve kariyerinde ilerlemeye devam etmiştir. Metin Çekmez’in bu sıralarda ise Adını Feriha Koydum adlı dizide Rıza rolünü başarılı bir şekilde canlandırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Metin Çekmez hayatı boyunca birçok sinema, tiyatro ve dizede başarılı oyunlar sergilemiş kişidir. Bu film, tiyatro ve dizilerin birkaçı; Eskici Dükkânı, Kanlı Nigar, Sabaha az kala, tatar ramazan, koca Sinan, Binbir gece, köpek, yürek çığlığı, baba, kurtuluş, süper baba, boşver arkadaş, zümrüt’dür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir