Microsoft yaklaşık 30 yıl önce Coca-Cola’nın New Coke fiyasko bu yana yeni bir kitlesel pazar tüketici ürün için başarısızlık en önemli kabul birini işaretleyerek, kendi Windows 8 işletim sisteminin temel unsurları üzerinde tabii tersine çevirmek için hazırlanıyor.

Microsoft, bu yıl işletim sisteminin güncelleştirilmiş bir sürümünü bıraktığında yazılımı kullanılmaktadır nasıl “Anahtar yönleri” değişmiş olacak, Tami Reller, Windows iş için pazarlama ve finans başkanı, Financial Times gazetesine verdiği bir röportajda söyledi. Birçok kullanıcı mastering yazılımı ile oldu zorluklar değinen diye ekledi: “öğrenme eğrisi kesinlikle gerçek.”

Analistler Tabii değişen Microsoft Apple’ın iPad başarısı yanıt aranan gibi Windows 8 “bahis-şirket” anın Ekim başlatmak denilen Steve Ballmer, CEO’su, için başarısızlık önemli bir kabul olacağını belirtti.

“Bu amiral gemisi ürünü başına bunun için korkunç bir şey – o için bir hit alacağım,” Mark Anderson, bağımsız bir teknoloji analist söyledi. “Ama aynı zamanda şirket içinde bir rönesans sorumlu. Risk ve iki yıl önce meydana gelmiş asla devam yaratıcılık düzeyi var.”

2012: Windows 8 pazar girer
Richard Doherty, teknoloji araştırma şirketi Envisioneering analisti, şunları söyledi: “Bu New Coke gibi, yedi ay boyunca devam – sadece kola daha iyi dinledi.” Coca-Cola üç aydan başlatmak sonra bir tüketici tepki yanıt olarak New Coke formülü düştü.

Windows 8 dünya çapında beyaz yakalı işçi ve tüketicilere tanıdık “masaüstü” başlatmak ekran gizleme, renkli fayans dayalı yeni bir dokunmatik ekran arayüzü için taşıyarak tablet dönemi için kişisel bilgisayar güncellemek için iddialı bir girişimdi.

Kombinasyonu PC ve tablet yazılımı yaygın yorumcular tarafından panned ve PC endüstrisi sarsan satış çökme kötüleşen için bazı analistler tarafından sorumlu tutuldu. Bile başlamadan önce, Tim Cook, Apple CEO’su, Windows 8 bir tost makinesi ve bir buzdolabı birleştirerek gibi olacağını söyledi – bir şey teknik olarak mümkün ise, “muhtemelen kullanıcıya hoş olacak değil” olduğunu.

Ms Reller Microsoft Windows 8 için yapacağı değişikliklerin ayrıntıları ortaya çıkarmak için reddetti. Ancak, yorumcular yaygara bir daha tanıdık PC arabirimi için bir dönüş için ezici haline gelmiştir. Ms Reller PC kullanıcıları yeni yazılım uyum zorluklarla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Ve önceki sürümlerde ekranın sol alt köşesinde yer “start” düğmesine geri getirmek için – Basınç açıldığında tanıdık masaüstü görünümü başlatmak için Windows 8 PC’ler için inşa edilmiştir.

Microsoft ayrıca perakende personel yetiştirmek ve yeni yazılım hakkında potansiyel müşterilere eğitmek için yeterli başarısız, hem de dokunmatik PC’ler arkasında mali teşviklerin tüm odaklama değil de dahil olmak üzere, Windows 8 lansmanı ile diğer fişleri bir dizi itiraf etti en iyi avantajı Windows 8 göstermek. “Bu olabilir çok açık ve daha yapılması gereken,” Bayan Reller dedi.

Fişleri rağmen, o Microsoft hem PC ve tablet ve “Windows 8 ile müşteri memnuniyeti dokunuşla güçlü” için uygun olarak yazılım görmek için devam ettiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir