Onlar aday Enver İbrahim kaybetme tarafından düzenlenen bir miting Çarşamba akşamı katılmak ise Malezya polis gücünün başkanı da tutuklama yüz muhalefet destekçileri uyardı.

Polis Tan Sri İsmail Ömer Müfettiş Genel organizatörler bir izin için geçerli değildi çünkü ralli yasadışı olduğunu söyledi.

“Organizatör Barışçıl Bir Şekilde Toplanma Yasası 2012 uygun olmalıdır. Yürüyen öfke uyandırmadan amaçlayan izni olmadan yasaya göre yanlıştır,” İsmail ülkenin devlet haber ajansı Bernama göre, dedi.

Anwar en Pakatan Rakyat (PR) koalisyon yapılan açıklamaya göre, olay özel bir yerde tutuluyor böylece yasa ile bağlı değildir.

Malezyalılar seçim dolandırıcılık endişe
Seçim dolandırıcılık Malezya meydana mı?
Malezya da ileriye dönük Politika
Grup polis bilgi verdiğini söyledi ama bir izni için gerek yoktu.

Olsa azaltılmış – – 133 222 meclisin çoğunluğu Enver basit vererek, Barisan Nasional koalisyonun 56 yıllık iktidarı genişletilmiş Pazar günü genel seçim, sonucu çarptı etti. PR 89 ₩.

“Bizim vicdan bize dolandırıcılık ve hile ile yarattı seçim sonuçlarını kabul izin veremeyiz. Temiz ve adil bir seçim için mücadele herhangi bir Malezya ile ilgili gereken tek ve en önemli mücadele devam etmektedir,” Enver Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamada.

OKUYUN: İktidar koalisyonu Malezya tekrar kazandı

O Malezya demokratik süreci için yas işareti olarak ralli için siyah giymeyi destekçileri çağırdı.

Bir hükümet sözcüsü seçim sürecinde dolandırıcılık iddiaları “asılsız” olduğunu ve hükümetin zaferi bağımsız yoklama doğrultusunda olduğunu Salı söyledi.

“Enver ‘büyük dolandırıcılık’ olsaydı o muhtemelen kaybedebilir tek yolu olduğunu iddia,” sözcüsü yaptığı açıklamada.

Seçmenlerin% 80’i oy kullanmak üzere ortaya çıktı sonra Başbakan Najib Razak Pazartesi günü görev yaptığı yemin etti.

Seçim giden hafta boyunca, raporlar dayak ve ölüm tehditleri dahil olmak üzere, artan şiddet ortaya çıktı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü ayrıca ülke içinde seçim raporlama erişimi kısıtlayan, siber-saldırılar Malezya haber web siteleri bir dizi yönelik olduğunu iddia İzleme.

Diğer iddiaları hükümet oy için nakit takas ve Barisan Nasional lehine oy kullanmalarını yabancıların uçtu iddia Enver parti ve seçim gözlemcileri ile, seçim günü yüzüne – hükümet tarafından inkar bir ücret.

“Biz 40.000 yabancılara oy Malezya karşısına uçtu ediliyordu söylendi. Ancak, yolcu listesine birkaç yüz Malezya vatandaşları tamamen yasal olarak kendi devletleri, uçtu olduğunu kanıtlamak,” bir açıklamada dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir